• انتشار: ۱۷ دلو ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۱:۲۳ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 1
  • کدخبر: 11776
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=11776
عطا محمد نور:

دولت زمینه های وطن فروشی را فراهم می کند

عطا محمد نور، والی بلخ، در ادامه سخنان اعتراض آمیزش علیه حکومت گفت:”اگر دولت را به حال خودش رها کنید، انتخابات پارلمان و شورای ولسوالی ها و ریاست جمهوری را به بهانه های مختلف همچون نا امنی در تاریخ معین برگزار نمی کند و زیر چتر جوان سازی نیروهای امنیتی، تمام شخصیت های وطن دوست را حذف می کند.”

عطامحمد نور والی بلخ همچنین می‌گوید کانون‌های توطیه و دسیسه، طرفدار برگزاری انتخابات آینده نبوده و اگر آنان به حال خودشان گذاشته شوند، انتخابات ریاست جمهوری را هم به تاخیر خواهند انداخت.
آقای نور   روز گذشته در نشست با شماری از شهروندان ولایت بلخ، یکبار دیگر تاکید کرد که برکناری او، برابر با برکناری رهبران حکومت وحدت ملی است.

آقای نور گفت:” مشکل بسیار زیاد است، شما مطمین باشید که این حکومت با این کیفیت و با این دیدی که دارد، انتخابات پارلمانی و شورای ولسوالی صورت نمی‌گیرد، مطمین باشید. شاید بگوید که مشکلات است و ناامنی است. ما می‌گوییم که نه، نه تنها کمیسیون در برگزاری انتخابات بی کفایت است و توانایی این کار را ندارد، بلکه کانون‌های توطیه و دسیسه طرفدار این است که انتخابات راه نیافتند. این ها شاید ناامنی را بهانه کنند و بگویند که شورای ملی و پارلمان را با ریاست جمهوری یکجای برگزار کنند. شما مطمین باشید که اگر این‌ها را به حال شان بگذاریم، اینها انتخابات ریاست جمهوری را هم به سال‌های بعد تمدید خواهند کرد و به تاخیر خواهند انداخت”.

این را هم بخوانید:  طالبان کمر به تخریب «منارجام» بسته اند

حکومت در پی حذف شخصیت های وطن دوست

آقایی نور در واکنش به تقاعد ۱۶۴ ژنرال توسط محمداشرف غنی گفت حکومت زیر چتر شامل سازی جوانان در صفوف نیروهای امنیتی و دفاعی و به بهانه تقاعد بهترین افراد و شخصیت‌های وطن دوست را برکنار می‌کند.

وی تاکید کرد حکومت با دور کردن این افراد از صفوف نیروهای امنیتی و دفاعی زمینه ” وطن فروشی” را مساعد می‌کند.

والی بلخ گفت آنان در هفده سال گذشته همواره انعطاف پذیری نشان داده اند.

وی تاکید کرد که این خودگذری به معنی ضعف تیم شان نبوده بلکه به معنی نهایت حس وطن دوستی است.

والی بلخ تاکید کرد:” شما خودگذری این تیم را ضعف فکر نکنید. هم به تیم مقابل می‌گویم و هم به شرکای بین المللی می‌گویم که این ضعف نیست و این نهایت حس وطن دوستی است و اکنون کارد از گوشت گذشته و به استخوان رسیده و ما دیگر صبر نمی‌توانیم. پاهای شان را می‌شکنانیم و پوزشان را به خاک می‌زنیم. زحمت را مردم بکشد. قربانی را مردم بدهد و تاج گذاری را دیگران کنند”.

این را هم بخوانید:  رئیس جمهور غنی عازم «ترکمنستان» می شود

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *