• انتشار: ۱۵ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۵:۵۷ ب.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 13576
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=13576

دولت انگار این سه ولسوالی در کندز را به طالبان واگذار کرده است

اکنون بیشتر از دو سال از تشکیل‌یافتن ولسوالی‌های گل‌تپه، آقتاش و کلباد در کندز می‌گذرد، اما هنوز این ولسوالی‌ها در کنترل طالبان قرار دارد.

شماری از باشنده‌های ولسوالی‌های مذکور می‌گویند، این مسأله سبب شده که اداره‌های این ولسوالی‌ها در مرکز کندز فعالیت کند. بنابراین، آن‌ها برای رفع نیازمندی‌های‌شان همواره با مشکل روبه‌رو می‌شوند.

جمعه‌الدین و حشمت، دو تن از باشنده‌های ولسوالی‌های تازه‌تشکیل کندز در گفت‌وگو با سلام‌وطندار، از این وضع شکایت دارند و می‌گویند سابق اگر امضایی ضرورت می‌بود، می‌آمدیم ولسوالی خان‌آباد و آن را حل می‌کردیم. اما اکنون اگر این‌جا بیاییم، به ما گفته می‌َشود که خودتان ولسوالی دارید و بروید آن‌جا مشکل‌تان را حل کنید.

آن‌ها می‌گویند حکومت محلی این ولایت بارها وعده داده که این ولسوالی‌ها را از وجود افراد طالبان پاکسازی می‌کند، اما تا هنوز کاری در جهت عملی‌شدن این وعده‌اش انجام نداده است.

عزیزالله، ولسوال آقتاش نیز می‌گوید نزدیک به سه سال است که از تشکیل این ولسوالی‌ها می‌گذرد ولی تاکنون حکومت در خصوص پاکسازی آن‌ها از سلطه‌ی طالبان اقدامی نکرده است.

اما نعمت‌الله تیموری، سخنگوی والی کندز می‌گوید این سه ولسوالی به‌زودی از وجود طالبان پاک خواهد شد.

رییس‌جمهور غنی در سال ۱۳۹۴ با صدور فرمانی ولسوالی‌های آقتاش، کلباد و گل‌تپه را ایجاد کرد تا به حل مشکلات باشنده‌های این منطقه یاری رساند، اما اکنون و با گذشت این مدت، به‌نظر می‌رسد که نه‌تنها چیزی از آن مشکلات کاسته نشده که بیشتر از پیش هم شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *