• انتشار: ۸ حمل ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱:۱۵ ب.ظ
  • سرویس: فرهنگی
  • کدخبر: 14833
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=14833

دور نخست امتحان کانکور فردا آغاز خواهد شد

نجیب الله خواجه عمری، وزیر تحصیلات عالی می‌گوید که امسال دوصد هزار تن برای برای شرکت دراین آزمون ها ثبت نام کرده اند اما یک صدو شانزده هزارو چهار صدو سی و دو تن شان در دانشگاه‌ها و دیگر نهادهای تحصیلی دولتی جذب خواهند شد.

وزارت تحصیلات عالی کشور جدول زمانی آزمون  ورود به نهادهای تحصیلی عالی را اعلان کرد.

قراراست دور نخست این آزمون‌ها به روز نهم ماه حمل آغاز شود و تا ماه سرطان ادامه خواهد یافت.

نجیب الله خواجه عمری، وزیر تحصیلات عالی می‌گوید که امسال دوصد هزار تن برای  برای شرکت دراین آزمون ها ثبت نام کرده اند اما یک صدو شانزده هزارو چهار صدو سی و دو تن شان در دانشگاه‌ها و دیگر نهادهای تحصیلی دولتی جذب خواهند شد.

وزیر تحصیلات عالی می‌گوید دو صد هزار فردی که قراراست برای آزمون کانکور امسال شرکت کنند، یک صدو بیست هزار سوال را پاسخ خواهند گفت.

به گفتۀ وزیر تحصیلات عالی دانشگاه‌های کشور تنها ظرفیت جذب بیش از شصت و هشت هزار تن را دارا اند.

عمری گفت:”در امتحان کانکور امسال بیش تر از دوصد هزار داوطلب از سراسر کشور ثبت نام نموده اند که از میان آنان شصت دوهزارو شش صدو شصت دو تن به پوهنتون ها و موسسات تحصیلات عالی و پنجاه و سه هزار و هفتصدو هفتاد تن در انستیتیوت های مسلکی و دارالعلوم های مرکز و ولایات جذب می شوند.”

کانکور امسال برخلاف سال های گذشته که درماه جدی برگذار می شد،  به روز نهم ماه حمل از ولایت‌ها اغاز می گردد و تا ماه سرطان در سی و هشت حوزه در سراسر کشور ادامه خواهد یافت.

دور نخست کانکور امسال به روز های پنج شنبه و جمعه همین هفته و نیز هفدهم و هجدهم ماه حمل برگذار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *