• انتشار: ۲۱ اسد ۱۳۹۷
  • ساعت: ۵:۱۷ ب.ظ
  • سرویس: توره های فیس بوکی
  • کدخبر: 19818
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=19818

دستاوردهای طالبان، دست پاکستان را در مذاکرات جهانی باز می کند

از دید بزرگ و استراتیژیک دستاورد های نظامی طالبان برای پاکستان موقف قویتر و دست بالا در مذاکرات جهانی و بخصوص با امریکا ایجاد می نماید تا برای موقف منطقوی خودشان چانه زنی بیشتر نمایند.

از دید بزرگ و استراتیژیک دستاورد های نظامی طالبان برای پاکستان موقف قویتر و دست بالا در مذاکرات جهانی و بخصوص با امریکا ایجاد می نماید تا برای موقف منطقوی خودشان چانه زنی بیشتر نمایند.

کشتار و خرابی که تروریستان طالب انجام میدهند برای افغانستان هیچ پیامد جز بدبختی بیشتر ندارد. طالبان وسیله کشتار و تخریب در افغانستان اند تا با شکست وتضعیف پروسه دولت سازی درینجا امریکا وادار به داد و ستد بزرگ با پاکستان شود.

مردم سالهای امارت طالبان را بیاد دارند که غیر از شلاق زدن زنان ، رکود مطلق اقتصادی ، پوسیده گی فرهنگی و اجتماعی ، تعصب و قومگرایی ، وابستگی عام و تام به اسلام آباد ، ستایش از فقر زیرنام اراده خدا ، گسترش روحیه شکسته و عقب مانده گی و تاسیس اداره اندیوالان قبیله و شاخه قبیله چیز دیگر نبود.

در میان رهبری طالبان هیچ تحصیل یافته باورمند به افغانستان وجود ندارد و در ظاهر امر صلاحیت در اختیار ملا هایی است که در مدرسه های پاکستان درس خوانده اند و با هر نوع پدیده ترقی و توسعه از بنیاد مخالف اند.

پاکستانی ها اگر روزی حاضر شوند که با افغانستان صلح کنند آن صلح شبه تجزیه غیر رسمی افغانستان خواهد بود یعنی دولت واحد و با ثبات و یک نیروی امنیتی واحد زیر امر کابل را خلاف منافع خود می بینند.

ازینرو جنگیدن در برابر طالب جنگ استقلال و عزت افغانستان است. طالبانی که سلاح بدست دارند چوب سوخت اند و وسایل مصرفی اند. طالبانی که در شورای کویته جمع اند یک مشت مزدور برای سرکوب روند ترقی و مدرنته اند که اردوی پاکستان آنها را تمویل و تجهیز میکند.

شاید بعضی ها فکر کنند که طالبان تغییر کرده اند. شاید بعضی از طالبان تغییر کرده اند ولی پاکستان و فکر استعاری پاکستان در قبال ما تغییر نکرده است. با هر وسیله ای که میتوانیم باید به طالب ضربه برسانیم. این وسیله میتواند پیوستن به صفوف قوای مسلح باشد ، اطلاع رسانی باشد ، نوشتن و آگاهی دهی باشد و یا هم خنثا سازی هسته های خوابیده دشمن درساحات زیست ما باشد. راه های مختلف است که با این مار چند سر مبارزه کنیم و به مبارزه خویش فخر نماییم.

نگارنده: امرالله صالح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *