• انتشار: ۱۸ جدی ۱۳۹۶
  • ساعت: ۹:۳۹ ق.ظ
  • سرویس: اقتصادی
  • کدخبر: 11045
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=11045

در یک سال گذشته ۴۰ فارم مرغ‌داری ساخته شده است

وزارت زراعت، آبیاری و مالداری در جریان یک سال مالی اخیر، ۴۰ فارم مرغ‌داری دارای ظرفیت نگهداری پنج‌هزار تا ۳۰ هزار قطعه مرغ را ایجاد و‌ تجهیز کرده است.

وزارت زراعت، آبیاری و مالداری در جریان یک سال مالی اخیر، ۴۰ فارم مرغ‌داری دارای ظرفیت نگهداری پنج‌هزار تا ۳۰ هزار قطعه مرغ را ایجاد و‌ تجهیز کرده است.

با ساخت این فارم‌های جدید توسط وزارت زراعت، شمار فارم‌های مرغ‌داری در سراسر کشور به عدد ۲۶۴ رسیده و تولیدات داخلی تخم مرغ و گوشت آن، افزایش یافته است.

این وزارت در جریان یک سال مالی گذشته، در ولایت‌های قندهار، لوگر، کابل و تخار فارم‌های پرورش مرغ‌های گوشتی، تخمی و نسلی را ایجاد و تجهیز کرده و نیز به بهره‌برداری سپرده است.

وزارت زراعت هم‌چنان در سال مالی گذشته، ۲۳ فارم بزرگ تجارتی را با سهم تاجران، به منظور رشد پایدار سکتور خصوصی در ولایت‌های مختلف با ظرفیت پرورش هر یک ۲۵ هزار تا ۳۰ هزار قطعه مرغ ایجاد کرده است.

در عین حال، ۷ دستگاه چوچه‌کشی از تخم مرغ، با ظرفیت یک میلیون و ۵۸۰ هزار بیضه در ماه، در جریان سال مالی ۱۳۹۶ ایجاد شده است.

باید گفت که وزارت زراعت، در کنار ایجاد فارم‌های مرغ‌داری و افزایش تولیدات گوشت و تخم مرغ، به زمینه‌های بهداشتی مرغ‌های فارمی نیز توجه کرده است. چنان‌که در جریان سال گذشته‌ی مالی در چندین نقطه‌ی افغانستان، کلینیک درمان مرغ‌ها را نیز ایجاد کرده است. به عنوان نمونه، از این میان یک کلینیک تداوی مرغ‌ها در ولایت تخار و یک کلینیک دیگر در ولایت لوگر ساخته شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *