• انتشار: ۱۱ جدی ۱۳۹۷
  • ساعت: ۲:۲۹ ب.ظ
  • سرویس: حوادث
  • کدخبر: 25361
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=25361

در ماه گذشته ٢٧٨ فرد ملکى در افغانستان کشته و زخمى شده اند

گروه دادخواهی حفاظت از افراد ملکی «CPAG» مى گوید که در ادامۀ تلفات افراد ملکى، ولایت کابل در ماه گذشته شاهد تلفات سنگین بوده است.

گروه دادخواهی حفاظت از افراد ملکی «CPAG» مى گوید که در ادامۀ تلفات افراد ملکى، ولایت کابل در ماه گذشته شاهد تلفات سنگین بوده است.

در خبرنامه این گروه دادخواهی حفاظت از افراد ملکی آمده است که ماه گذشته در تمام مناطق افغانستان ٢٧٨ فرد ملکى کشته و زخمى شده اند.

منبع افزوده است که از این جمله، ۱۸۴ تن کشته و ۹۴ تن دیگر زخمی شده اند که در میان قربانیان اطفال و زنان نیز شامل بوده اند.

براساس یافته های این گروه در ماه گذشته، کابل شاهد تلفات سنگین بوده که از جمع تلفات یادشده، ۵۵ فرد ملکی در کابل کشته شده و۳۰ تن دیگر زخم برداشته اند.

به نقل ازخبرنامه، حمله بر معینیت شهدا و معلولین و ساختمان وزارت فوایدعامه در کابل، خونین ترین رویداد بود که در نتیجۀ آن، ۴۷ فرد ملکی کشته و ۲۷ تن دیگر زخمی شده اند، که در جمع آنها ۷ زن کشته شده و ۱۱ زن دیگر جراحت برداشته اند.

گروه دادخواهی حفاظت از افراد ملکی، ضمن نگرانی از افزایش تلفات افراد ملکی گفته است با آن که مذاکرات صلح به سطح جهانی جریان دارد؛ اما درگیری ها در برخی ولایات کشور شدت یافته است.

در ادامۀ خبرنامه آمده است: “نیاز است که یک بار دیگر، بالاى سازمان ملل و ایالات متحدۀ امریکا صدا کنیم که به تلفات افراد ملکی در افغانستان توجه کنند و اطراف درگیر نبرد را تشویق نمایند تا از تلفات ملکی جلوگیری کنند.”

افزون بر این، از گروه هاى مخالف مسلح حکومت همچنان خواسته است که از حملات گروهی در شهرها خودداری نمایند تا تلفات گستردۀ افراد ملکی تکرار نشود.

این درحالیست که یافته هاى گروه دادخواهی حفاظت از افراد ملکی، درماه نومبر از کشته شدن ۲۱۳ فرد ملکى و جراحت ۲۱۲ تن دیگر خبرداده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *