• انتشار: ۲۴ دلو ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۱:۳۲ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 1
  • کدخبر: 12134
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=12134
عطا محمد نور:

در قالب یک راهپیمایی بزرگ مردمی با انحصار طلبان مقابله می کنیم

عطا محمد نور در نشست اخیر در جمع هوادارانش گفته است، مردم افغانستان دیگر تحمل بی قانونی ثروت اندوزان و تشنگان قدرت را ندارند و این بار در قالب یک راهپیمایی بزرگ و ملی در کنار ملت در برابر آن ها استوار می ایستند.

عطامحمد نور، والی بلخ روز گذشته در جمع هواداران خود با اشاره به ملاقات های پیوسته مردمی طی ۵۵ روز گذشته از پایان این دیدارها خبر داد و از طرح جدید خود برای مقابله با انحصارطلبان پرده برداشت.
وی افزود فاز جدید مبارزات مسالمت آمیز و مدنی مردم در دو مرحله برگزار می شود که طی آن ابتدا
یک راهپیمایی بزرگ و ملی که در تاریخ تکرار نشده باشد به صورت هماهنگ در ۱۵ ولایت به شمول پایتخت برگزار می شود که تعیین کننده سرنوشت ملت افغانستان است و پای ارگ نشینان کابل را سست کند.
عطا گفت:”در مرحله دوم مبارزات مدنی در روز راهپیمایی و همزمان با این خیزش سراسری از ۹ ولایت از شمال و ولایات اطراف کابل با بیش از ده هزار وسایط نقلیله به سمت کابل حرکت می کنیم. البته با تدبیر و برنامه که هیچ وطن فروش و خائنی در برابر ما ناامنی خلق نتوانند. ”
وی تاکید کرد:” کمیته امنیتی و کشف و تیم زنجیره ای که حصار درست کنند تا بیگانه نتواند نفوذ کند، ایجاد می کنیم و تمام تدابیر امنیتی را می گیریم. ما این مدیریت را خوب بلدیم. ”
وی تاکید کرد این خیزش در تاریخ افغانستان و در تاریخ ولایات و کابل ماندگار و بی نظیر خواهد بود.

این را هم بخوانید:  رئیس جمهور غنی عازم «ترکمنستان» می شود

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *