• انتشار: ۲۷ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۴:۲۳ ب.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 14477
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=14477

در فرانسه یک پناهجوی افغان به ضرب چاقو کشته شد

مقامات فرانسه گفته اند که یک جوان ۲۵ ساله افغان بود، روز شنبه در اثر جراحت چاقو در شهر بندری کاله کشته شد. پناهجویان کشورهای مختلف برای رسیدن به بریتانیا، در این شهر حضور دارند.

مقامات امنیتی فرانسه گفته اند که این جوان ناوقت روز شنبه، نزدیک یک شفاخانه از پشت مورد حمله قرار گرفت. این شفاخانه از اوایل ماه روان میلادی، از سوی حکومت برای مهاجران غذا می دهد. در کنار این شفاخانه نیز، سازمان های امدادی برای پناهجویان افغان لباس توزیع می کنند.

انگیزه این حمله تاکنون مشخص نیست.

به گفته پولیس فرانسه، در حال حاضر بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ پناهجو از کشورهای مختلف در کاله حضور دارند. این پناهجویان قصد دارند تا با مخفی شدن در موترهای باربری خود را از طریق “تونل اروپا” به بریتانیا برسانند. سازمان های امدادی شمار این افراد را تا ۶۰۰ نفر عنوان کرده اند.

از اوایل ماه فبروری سال روان تاکنون، در نتیجه درگیری بین پناهجویان افریقایی و پناهجویان افغان در شهر کاله، ۱۸ تن زخمی شده اند.

تا ماه نوامبر سال ۲۰۱۶، حدود ۱۰ هزار پناهجو در این شهر حضور داشتند اما حکومت فرانسه تصمیم گرفت تا محل زندگی آنها را موسوم به “جنگل” پاکسازی کند و این پناهجویان را به نقاط دیگر کشور منتقل نماید.

این را هم بخوانید:  سفیر روسیه: اشرف غنی طوری برخورد می‌کنند، انگار صلح نیاز روسیه و امریکا است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *