• انتشار: ۲۷ حمل ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۱:۴۰ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 1
  • کدخبر: 16115
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=16115

در درگیری ها شجاعت داریم، اما جنگ کلان را دوصد سال است باخته ایم!

در درگیری ها شجاعت داریم اما جنگ کلان را دوصد سال است که یکی پی دیگر می بازیم. افغانستان دو صد سال است که جنگ های بزرگ و رویا روی را با لشکر پنجاب باخته است.

درود و حرمت به مردمی که از قوای مسلح کشور حمایت سیاسی و معنوی می نمایند.

در درگیری ها شجاعت داریم اما جنگ کلان را دوصد سال است که یکی پی دیگر می بازیم. افغانستان دو صد سال است که جنگ های بزرگ و رویا روی را با لشکر پنجاب باخته است.

پس از مرگ احمد شاه بابا بنیانگذار افغانستان نوین تا امروز دولت های افغانستان در هیچ جنگ بزرگ فراتر از قریه ها و دهکده های خود ما پیروز نبوده است .

پیروزی در جنگ های بزرگ نیاز به وحدت ملی و استحکام داخلی دارد. اما بازهم پس از مرگ احمد شاه بابا تا امروز بیشترین نیروی فکری و انسانی ما در کشمکش های داخلی و چیره شدن بر یکدیگر در داخل کشور مصرف شده است و بس. پس اگر بخواهیم جنگ بزرگ را برنده شویم باید از کشمکش داخلی دست برداریم و یکی شویم.

در غیر آن بزرگترین دستاورد ما همین خواهد بود که در درگیری های کوچک مرزی پیروزی های لحظه ای خواهیم داشت نه در جنگ های کلان میهنی.

این را هم بخوانید:  منابع پاکستانی خبر از دیدار «بن سلمان» شاهزاده سعودی با «طالبان» در اسلام آباد دادند

دو صد سال و اندی است که خاک افغانستان قیجی میشود یا هم زخم میخورد و ما ده ها سال است فخر در پس گیری و فتح قریه های خود از یکدیگر میکنیم. خیزش های مردمی که دشمن را از محله های خود رانده اند معنی وتعریف دیگر دارد. این یاداشت خاص آدم های جدی است.

نگارنده: امرالله صالح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *