• انتشار: ۲۰ عقرب ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱:۳۲ ب.ظ
  • سرویس: امنیتی
  • کدخبر: 9573
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=9573

درخواست مسئولان مقابله با فساد، برای تامین امنیت‌شان

حملات مرگبار علیه مقام‌های مقابله با فساد در افغانستان باعث شده است که آنها احساس امنیت نکنند و از دولت کابل بخواهند تا از آنها حمایت کنند.

حملات مرگبار علیه مقام‌های مقابله با فساد در افغانستان باعث شده است که آنها احساس امنیت نکنند و از دولت کابل بخواهند تا از آنها حمایت کنند.

با گذشت یک سال از زمان آغاز فعالیت “مرکز عدالت مقابله با فساد” در کابل، سه مامور پولیس فعال در این مرکز، کشته شده‌اند.

اوایل ماه جاری میلادی یک ماور پولیس دیگر پس از آن که از ناحیه صورت مورد اصابت گلوله قرار گرفت، دچار آسیب شد و یک کارمند ارشد این مرکز نیز در خارج از خانه مورد حمله قرار گرفت.

تاکنون هیچ کس در ارتباط با این حملات دستگیر نشده است.

این مساله‌ای است که اشرف غنی، رئیس جمهور آن را در اولویت خود قرار داده و قول داده تا امنیت را برای این افسران پولیس و نیروهای بازرس ایجاد کند.

“انیسه رسولی، یک قاضی ارشد به خبرگزاری فرانسه گفت: متاسفانه ما در امان نیستیم. ما نمی‌توانیم در مکان‌های امن زندگی کنیم. جامعه امن نیست و این عدم اطمینان ما را از کارهایمان باز می‌دارد. ما در مورد پرونده‌های بسیار جدی فعالیت می‌کنیم و با افراد خطرناک سروکار داریم.

افغانستان یکی از فاسدترین کشورهای جهان است و میزان اختلاس در موسسات و نهادهای دولتی شامل ارتش بسیار زیاد است.

مرکز مقابله با فساد در افغانستان در سال ۲۰۱۶ تاسیس شد اما با وجود گذشت یک سال از تاسیس آن، هنوز شکاف‌های زیادی برای حفاظت از افسران مرتبط با این مرکز وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *