• انتشار: ۱۵ قوس ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۰:۴۱ ق.ظ
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 24192
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=24192

دبیرکل ناتو: طالبان حملات خود را در افغانستان افزایش خواهد داد

ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو با آغاز گفتگوهای صلح گفت:احتمال دارد طالبان مجدداً حملات خود را در افغانستان افزایش دهند.

ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو با آغاز گفتگوهای صلح گفت:احتمال دارد طالبان مجدداً حملات خود را در افغانستان افزایش دهند.

به گزارش برچی نیوز، ینس استولتنبرگ در اختتامیه ی نشست وزرای خارجه ناتو در بروکسل گفت،انتظار میرود که طالبان حملات خود را در افغانستان شدیدتر کند.

وی بیان داشت که همزمان با تلاش‌ها زیاد برای آغاز مذاکرات صلح در افغانستان، محتمل است طالبان حملات خود را نیز شدت بدهند تا بتوانند در گفتگوهای صلح، “امتیاز” کسب کنند.

وی تاکید کرد که بحران افغانستان از راه نظامی قابل حل نیست و از طالبان خواست تا از خشونت دست بردارند.

دبیرکل ناتو همچنان تاکید کرد که ناتو در افغانستان باقی خواهد ماند و از نیروهای امنیتی و دفاعی افغان پشتیبانی نظامی و مالی خواهد کرد تا این کشور دوباره به پناه‌گاه امن هراس افگنان جهانی مبدل نشود.

ینس استولتنبرگ افزود:” اوضاع امنیتی درافغانستان دُشوار باقی مانده است.درماه‌های گذشته ماه گواه حمله‌های بزرگ بوده‌ایم اما نیروهای افغان و نیز ما استوار هستیم. ما برای این درافغانستان هستیم که مردم افغانستان را کمک نماییم. ما برای این درافغانستان هستیم تا خود مان را کمک کنیم و با هراس افگنی بجنگیم. مبارزه با هراس افگنی وجلوگیری ازمبدل شدن دوباره افغانستان به پناه‌گاه امن هراس افگنان جهانی به سود خود ما است.”

همچنان وزرای خارجه ناتو در پایان نشست شان با صدور اعلامیه‌ای از طالبان خواستند که به روند صلح بپیوندند.

به نوشته جمهور،در اعلامیه‌ای که در پایان این نشست از سوی ناتو منتشر شده، آمده است: “طالبان، باید یکجا با سایر افغان‌ها، به شمول دولت افغانستان، دور میز مذاکره نشسته و نقش معناداری را در روند سیاسی به رهبری افغان‌ها بازی کنند که به آینده با ثباتی برای کشورشان بی‌انجامد.”

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که در این اواخر مقام‌های امریکایی تلاش‌های شان را در راستای تامین صلح در افغانستان افزایش داده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *