• انتشار: ۱۶ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۰:۳۱ ق.ظ
  • سرویس: x تیتر دو
  • کدخبر: 13592
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=13592

داکتر عبدالله: اصلاحات در نهاد های امنیتی باید سریع صورت گیرد

داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت وحدت ملی تاکید کرده که نباید در پروسه اصلاحات در نهادهای امنیتی تعلل صورت گیرد.

داکتر عبدالله که روز سه‌شنبه در کنفرانس ملیِ مشترک ارگان‌های ارشد امنیتی و دفاعی و حمایت قاطع سخن می‌گفت بیان داشت که نباید در پروسه اصلاحات در نهادهای امنیتی تعلل صورت گیرد.

این کنفرانس به منظور ارزیابی نتایج “عملیات خالد”، دستاوردها‌ و چالش‌های امنیتی در سال ۱۳۹۶ و نهایی‌سازی پلان عملیات نصرت در سال ۱۳۹۷ با حضور مسوولان و رهبری ارشد نهادهای امنیتی و دفاعی در مرکز و ولایات برگزار شد.

داکتر عبدالله در روز آغازین این کنفرانس در مقر وزارت دفاع ملی سخن‌ می‌زد، گفت که اصلاحات و ریفورم نهادهای امنیتی باید طوری تطبیق گردد تا خلاء باقی نماند که دشمن از آن استفاده نماید.

وی افزود که پروسه اصلاحات زمان‌گیر، مداوم و نیازمند پشت‌کار و دقت لازم است، ولی نباید ما را از وضعیت حاکم غافل سازد.

داکتر عبدالله ضمن ستایش از عملیات موفقانه خالد علاوه کرد که نیروهای امنیتی و هوایی به یک ظرفیت خوبی دست‌یافته و همچنان در حال تقویت و تجهیز بیشتر می‌باشند.

رییس اجرایی کشور درباره اهمیت این کنفرانس گفت که تبادل تجربیات باعث تقویت دستاوردها و رفع چالش‌ها می‌گردد. باید در این کنفرانس به نقط قوت و ضعف توجه و دقت شود تا نواقص گذشته را دوباره تکرار نکنیم.

داکتر عبدالله با تاکید بر ضرورت هماهنگیِ بیشتر در سطح رهبری نهادهای امنیتی گفت که تحلیل و برداشت درست از وضعیت و سوق‌ و اداره سالم و مسلکی میزان موفقیت را بالا می‌برد.

وی به نهادهای امنیتی هدایت داد که کاهش تلفات نیروهای امنیتی و افراد ملکی، رسیدگی به زخمی‌ها و خانواده‌های شهدا، همکاری با موسسات کمک‌رسان و رعایت قوانین جنگ را در اولویت‌شان قرار دهند.

داکتر عبدالله گفت که صحنه جنگ، صحنهه دلبخواه نیست ولی باید برای جلوگیری از تلفات احتمالی نیروها و غیرنظامیان از احتیاط لازم کار گرفته شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *