• انتشار: ۱ جوزا ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۰:۱۵ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 1
  • کدخبر: 2952
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=2952

داعش در حال بازسازی مراکز تورا بورا است

ظاهر قدیر عضو مجلس نمایندگان اعلام کرد که گروه تروریستی داعش در حال بازسازی مراکز «تورا بورا» است و نیروهای خارجی نیز تنها طالبان را هدف قرار می‌دهند.

ظاهر قدیر عضو مجلس نمایندگان اعلام کرد که گروه تروریستی داعش در حال بازسازی مراکز «تورا بورا» است و نیروهای خارجی نیز تنها طالبان را هدف قرار می‌دهند.

به نقل از «ویسا»، ظاهر قدیر نماینده ولایت ننگرهار در پارلمان گفت که گروه تروریستی داعش به صورت مرموزی در حال گسترش در شرق افغانستان است در حالیکه نیروهای خارجی تنها طالبان را هدف قرار می‌دهند.

وی تصریح کرد گروه داعش در حال بازسازی پناگاه‌های خود در منطقه «تورا بورا» در شرق افغانستان است.

قدیر اظهار داشت: پس از گسترش فعالیت‌های داعش در تعدادی از ولسوالی‌های ولایت ننگرهار، حالا این گروه تلاش می‌کند تا منطقه تورا بورا را به مرکز خود در شرق افغانستان تبدیل کند.

از سوی دیگر، بزرگان قومی و متنفذان مردمی با برگزاری نشستی از گسترش فعالیت گروه داعش در ننگرهار ابراز نگرانی کرده‌اند. آنها از حکومت افغانستان خواسته‌اند تا برای مقابله با این گروه اقدام جدی انجام دهد.

این را هم بخوانید:  طالبان: ما هرگز با حکومت افغانستان مذاکره نمی کنیم/ دولت کابل باید از کارهای خود توبه کند

برخی از بزرگان قومی می‌گویند که نیروهای خارجی در این ولایت فقط طالبان را هدف قرار می‌دهند ولی هیچ عملیات نظامی را علیه داعش در این ولایت راه اندازی نکرده‌اند.

دولت افغانستان مدعی است که پس از استفاده مادر بمب و عملیات‌های متعدد نیروهای امنیتی افغان داعش در ولایت ننگرهار متحمل تلفات گسترده‌ای شده و فعالیت‌های این گروه مهار شده است در حالی که مردم در این ولایت از گسترش و تقویت بیشتر داعش خبر می‌دهند.

از سوی دیگر، «جعفر مهدوی» نماینده مردم کابل در پارلمان نیز روز گذشته گفت که عربستان و قطر از داعش در افغانستان حمایت می‌کنند.

به گفته این نماینده مجلس، اعضای گروه تروریستی داعش با هزینه مالی عربستان و قطر به صورت دستوری به شمال افغانستان منتقل شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *