• انتشار: ۱۰ ثور ۱۳۹۶
  • ساعت: ۲:۰۵ ب.ظ
  • سرویس: x تیتر دو
  • کدخبر: 2519
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=2519

داعش با مهمات هیتلر در عراق می‌جنگد!

شبکه امریکایی “فاکس نیوز” از بیل مکانیکی بزرگ داعش و نیز مهمات ساخت شده در جرمنی نازی در سال ۱۹۳۵ میلادی که داعش از آنها استفاده می‌کند،‌ پرده برداشت.

به نقل از  شهر خبر،شبکه امریکایی “فاکس نیوز” از بیل مکانیکی بزرگ داعش و نیز مهمات ساخت شده در جرمنی نازی در سال ۱۹۳۵ میلادی که داعش از آنها استفاده می‌کند،‌ پرده برداشت. این شبکه افزود، در حال حاضر تلاش برای افشای شبکه‌های امداد داعش در جریان است.

دیوین مورو،‌ کارشناس مرکز انگلیسی فعال در زمینه بررسی انواع سلاح‌ها و مهمات غنیمت گرفته شده از داعش گفت: سازمان تروریستی مذکور بیل‌های مکانیکی بزرگی را برای حفر تونل‌هایی در زیر برخی مناطق شهر موصل عراق طراحی کرده است.

این کارشناس افزود: داعش از این تونل‌ها که با این بیل‌های مکانیکی کنده برای در امان ماندن از بمباران‌ها و انجام حملاتش استفاده می‌کرد.

در عین حال اردوی عراق اواخر سال گذشته میلادی بیل مکانیکی داعش را کشف کردند.

وی  ادامه داد: اردوی عراق و نیروهای هم‌پیمان در سال ۲۰۱۴ میلادی ذخایر و مهماتی را که قبل از جنگ جهانی دوم در جرمنی ساخته شد، به غنیمت گرفتند این مهمات در کشف تونل‌هایی که داعش را مجهز به امدادها و کمک‌ها می‌کند تاثیر دارد.

این کارشناس مرکز انگلیس براساس مشاهداتش اعلام کرد که عناصر داعش در ساخت ماین‌ و بمب‌ها مهارت پیدا کرده‌اند.

وی اظهار داشت: داعش به مرحله بی‌سابقه‌ای در مهارت ساخت مهمات و سلاح‌ها رسیده است به طوریکه موسسه وی در هیچ جای جهان چنین سلاح‌هایی که داعش در اختیار دارد را نیافته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *