• انتشار: ۲۱ سنبله ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱:۴۴ ب.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 7699
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=7699

دادخواست انجمن هزاره‌های جیلانگ در مجلس نمایندگان استرالیا!

دادخواست انجمن اجتماعی ـ فرهنگی هزاره‌های جیلانگ (۱۱ سپتامبر) از سوی کمیته‌ی رسیده‌گی به شکایت‌های مجلس نمایندگان استرالیا به اعضای این مجلس ارائه شد.

دادخواست انجمن اجتماعی ـ فرهنگی هزاره‌های جیلانگ (۱۱ سپتامبر) از سوی کمیته‌ی رسیده‌گی به شکایت‌های مجلس نمایندگان استرالیا به اعضای این مجلس ارائه شد.

این دادخواست حدود دوماه پیش از سوی انجمن هزاره‌های جیلانگ در پارلمان استرالیا درج شد. یک‌ماه پیش کمیته‌ی رسیدگی به شکایت‌های مجلس آن را تأیید و برای امضا روی وب‌سایت قرار داد. مهلت یک‌ماهه‌ی امضای این دادخواست در ششم ماه سپتامبر پایان یافت.

این دادخواست خواسته‌هایی را پیرامون کشتار هدفمند، قتل عام، شنکجه و تبعیض سیستماتیک علیه هزاره‌ها از سوی گروه‌های تروریستی و حکومت افغانستان؛ بی‌‌توجهی عمدی حکومت به تأمین امنیت این مردم و حیف‌ومیل و سوءاستفاده از کمک‌های استرالیا در افغانستان از پارلمان استرالیا مطرح کرده است.

خواسته‌های مطرح شده در این دادخواست از سوی پارلمان به وزارت‌های خارجه و مهاجران استرالیا سپرده شده‌اند و این دو وزارت‌خانه از ۳۰ تا ۹۰ روز وقت دارند تا درباره‌ی آن تحقیق و اجرا کردن خواسته‌ها را رد یا تأیید کنند.

در صورت رد این خواسته‌ها از سوی این وزارت‌خانه‌ها، موضوع با حضور نماینده‌ی انجمن در مجلس نمایندگان به بحث گرفته می‌شود. در آن صورت نماینده‌ی انجمن باید با اسناد و شواهد معتبر از این خواسته‌ها دفاع کند. اگر نماینده‌ی انجمن بتواند ثابت کند که دلایل این وزارت‌ها برای رد خواسته‌ها موجه نیستند، مجلس این خواسته‌ها را به رأی می‌گذارد و در صورت گرفتن رأی مثبت، این وزارت‌ها باید خواسته‌های مطرح شده در دادخواست را عملی کنند.

انجمن هزاره‌های جیلانگ یک‌بار دیگر از تمامی کسانی که در روند درج این دادخواست ما را کمک کردند و هم‌چنان عزیزانی که آن را امضا کردند، سپاس‌گزاری می‌کند.

میر محمد نوروزی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *