• انتشار: ۱۶ جوزا ۱۳۹۶
  • ساعت: ۳:۲۳ ب.ظ
  • سرویس: شبکه های اجتماعی
  • کدخبر: 3529
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=3529

خلیلى سیاست مدار پسیف

در شبکه هاى اجتماعى خبر ریاست آقاى خلیلى، این سیاست مدار پسیف هزاره، به تعبیر برخى از دوستان سازمان نصر در زمان که وى مسؤول دفتر تهران بود، این “شترگاو پلنگ” خبر ساز شده است. خلیلى نه تنها به هزاره ها، حتا قول خویش هم خدمت نکرده است، بلکه خیانت کرده و دارایى حزب وحدت را به تاراج برده است.

در شبکه هاى اجتماعى خبر ریاست آقاى خلیلى، این سیاست مدار پسیف هزاره، به تعبیر برخى از دوستان  سازمان نصر در زمان که وى مسؤول دفتر تهران بود، این “شترگاو پلنگ”   خبر ساز شده است. خلیلى نه تنها به هزاره ها، حتا قول خویش هم خدمت نکرده است، بلکه خیانت  کرده و دارایى حزب وحدت را به تاراج برده است.

وى یگانه کسى بود، که فاصله میان حزب وحدت و شوراى نظار و دولت  اسلامى برهان الدین را نه تنها دامن زد که عمیق و عمیق تر کرد و با گلبدین حکمتیار  طرح کودتا ریخت و جنبش شمال و حزب وحدت را در مقابل تاجیک ها قرار داد، البته او این زیرکى ورهوشیارى را نداشت ، بلکه پلان عمیق جنگ هاى قومى در مرکز استخبارات پاکستان تبیین مى شد  و گلبدین حکمتیار بازیگر اصلى بود و خلیلى در کنار وى . اما در جناح دیگر، این سیاف بود که تلاش مى کرد دولت برهاالدین ربانى را با هزاره ها و ازبیک ها در گیر و به مرحله آشتى نا پذیرى سوق دهد، قتل عام  هزاره ها در افشار در این راستا انجام  شد. زیرا خطر دایمى از دست دادن قدرت پشتون هارا درک مى کرد. از طرفى خلیلى سیاست ترور سران و نخبگان هزاره را توسط عناصر وابسته به خود، حتا در درون سازمان نصر، پى ریزى کرد،  کشته شدن سید عبدالحمید سجادى در مسیر اسلام آباد یک تصادف ساختگى بیش نبود.   به یاد  داشته باشیم ریاست او به حیث رییس شوراى عالى صلح براى سرکوب نمودن خیزش هاى دفاعى مردم در بهسود و بامیان و هزارستان است.  از طرفى او آفتاب  سر سنگ است، که غروبش در یک شفق خونرنگ و سیاه نیز نزدیک است.

حسن رضایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *