• انتشار: ۱۳ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۰:۰۴ ق.ظ
  • سرویس: x تیتر دو
  • کدخبر: 13277
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=13277

خشم پوتین از بی توجهی های غرب/ روسیه یِ پوتین غرب را تحقیر می کند!

پوتین از اینکه غرب در طول این سال ها با نادیده گرفتن روسیه و گوش ندادن به حرف آن کشور در معادلات بین المللی، قدرت آن کشور را تحقیر کرده است، عمیقا ناراضی و خشمگین است.

پوتین از اینکه غرب در طول این سال ها با نادیده گرفتن روسیه و گوش ندادن به حرف آن کشور در معادلات بین المللی، قدرت آن کشور را تحقیر کرده است، عمیقا ناراضی و خشمگین است.

ولادیمیر پوتین؛ رئیس جمهوری روسیه، از ساخت تسلیحات اتمی جدید این کشور و ناتوانی شبکه‌های دفاعی موجود در برابر آن سخن گفته است.

رئیس جمهور پوتین در سخنرانی سالانه خود گفت که این کشور توانسته است در سال‌های اخیر به پیشرفت‌های روسیه به “تردید” سایر کشورها در مورد توانایی فنی و نظامی این کشور پایان می‌دهد.

به گزارش جمهور آقای پوئین از جمله از تولید انواع جدید اسلحه‌های هسته‌ای نام برد و گفت که در این بخش، روسیه “موشک‌های بالستیک جدید و نیرومندی را ساخته که سیستم‌های دفاعی قادر به مقابله با آنها نیستند و استفاده از شبکه‌های دفاع ضدموشکی در برابر آنها بیهوده است.”

او گفت که هواپیماهای مافوق صوت جدید در مناطق جنوبی روسیه مستقر و زیردریایی‌های بدون سرنشین “به عمیق‌ترین اعماق” اعزام شده‌اند. او هشدار داد که اگر روسیه یا متحدان آن هدف حمله اتمی قرار بگیرند، روسیه نیز دست به حمله اتمی خواهد زد.

آقای پوتین کشورهای غربی را به خاطر نادیده گرفتن قدرت روسیه در سال‌های اخیر هدف انتقاد قرار داد و گفت: “آنها ما را نادیده گرفتند، کسی به حرف ما گوش نکرد؛ اما حالا دیگر مجبور هستند به ما گوش کنند.”

روسیه غرب را پشت سر می گذارد؛ این همان چیزی است که ولادیمیر پوتین به دنبال آن است.
سخنرانی سالانه اخیر او مشحون از یک قدرت نمایی‌ آشکار بود؛ اینکه غرب، دیگر نمی تواند روسیه را نادیده بگیرد، غرب مجبور است به حرف روسیه گوش کند و غرب دیگر حق ندارد، به تنهایی بر جهان سلطه داشته باشد و قواعد بازی های بین المللی را خود رأسا بنویسد و روسیه ناگزیر باشد بر اساس همان قواعد، بازی کند.

پوتین در سخنرانی سالانه خود در پارلمان فدرال روسیه، ضمن تأکید بر دستاوردهای «نیاکان نابغه» روسیه شوروی در توسعه برنامه های تسلیحاتی و ارتقای قدرت نظامی روسیه در برابر غرب، از تلاش متخصصان جوان آن کشور در تولید سلاح های اتمی غیر قابل ردگیری سخن گفت.

این بدان معناست که او می خواهد میان روسیه امروز ( روسیه فردا) و روسیه دیروز (روسیه شوروی) نسبتی معنادار برقرار کند؛ نسبتی که مهم ترین پیامد آن، پشت سر گذاشتن غرب است.

پوتین از اینکه غرب در طول این سال ها با نادیده گرفتن روسیه و گوش ندادن به حرف آن کشور در معادلات بین المللی، قدرت آن کشور را تحقیر کرده است، عمیقا ناراضی و خشمگین است.

او که تا چند روز دیگر، پنجمین دوره ریاست جمهوری خود را جشن خواهد گرفت و با توجه به محبوبیت بالایی که در میان رأی دهندگان روسی دارد، علیرغم جوسازی های سیاسی غرب، از اقبال فوق العاده ای در این زمینه برخوردار است، می خواهد به مثابه نجات بخش روسیه در حال فرسایش و فروپاشی باقیمانده از شکست شوروی پیشین، معرفی کند.

لازمه این امر، ارتقای روسیه به سطحی از توانایی های نظامی و استراتژیک است که هیچ حریف و رقیبی برای آن وجود نداشته باشد. به بیان دیگر، برای اثبات این مهم برای مردم روسیه، پوتین باید غرب را پشت سر بگذارد.

بازهم این تسلیحات اتمی است که می تواند برتری روسیه در دنیای سراسر به کام ابرقدرت غرب به رهبری امریکا را تعیین کند؛ همان اتفاقی که بعد از جنگ جهانی دوم برای امریکا افتاد.

پوتین می خواهد سیستم دفاعی غرب را در برابر قدرت نظامی و تسلیحاتی روسیه مختل کند و این همان چیزی است که او در آخرین سخنرانی خود، مدعی شد به آن دست یافته است.
این ادعای کوچکی نیست: ظهور یک روسیه بی رقیب و غیر قابل ردگیری!

مأموریت پوتین اما پایان یافته نیست. او باید غرب را مجبور کند که دیگر روسیه را نادیده نگیرد.
به همین دلیل، باید از انتخابات ریاست جمهوری امریکا و جنگ سوریه و بحران یمن تا هک کردن سیستم های نرم افزاری وزارت های دفاع و خارجه آلمان و تا ایجاد پایگاه نظامی در قطب شمال و اعزام زیردریایی های بی سرنشین تا عمیق ترین اعماق و ساخت تسلیحات اتمی فراتر از گستره ردگیری سیستم دفاعی غرب، همه جا باید رد پای روسیه به رهبری پوتین، دیده شود.

این همان چیزی است که سرانجام موجب خواهد شد تا پوتین، غرب را پشت بگذارد و از ظهور روسیه جدیدی، رونمایی کند که جهان سراسر تحت سیطره غرب را مجبور به طاعت و تسلیم در برابر قدرت خود می کند.
به روسیه جدید پوتین، خوش آمدید! این پیامی است که جهان به زودی آن را خواهد شنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *