• انتشار: ۲۲ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۹:۳۶ ق.ظ
  • سرویس: امنیتی
  • کدخبر: 14046
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=14046

خرید بالگردهای روسی توسط دولت افغانستان

وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد به منظور تقویت نیرو‌های هوایی ارتش کشور قراردادی را برای خرید چهار فروند بالگرد روسی با کشور بلاروس به امضا رسانده است.

وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد به منظور تقویت نیرو‌های هوایی ارتش کشور قراردادی را برای خرید چهار فروند بالگرد روسی با کشور بلاروس به امضا رسانده است.

جنرال دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع گفت: قرارداد خرید بالگرد‌های روسی بین دولت افغانستان و کشور بلاروس در هند به امضا رسیده است.

وی افزود: بر اساس قراردادی که به امضا رسیده کشور بلاروس چهار بالگرد تهاجمی ساخت روسیه از نوع «میل ۳۵» را با کمک مالی هند دریافت خواهد کرد.

وزیری تصریح کرد بالگرد‌های میل ۳۵ روسی از تاثیرگذاری خوبی در عملیات‌های نظامی نیرو‌های امنیتی افغان برخوردار هستند که سبب تقویت نیروی هوایی ارتش افغانستان خواهد شد.

هند پیش از این نیز چهار فروند بالگرد جنگی ساخت روسیه را به منظور حمایت از نیرو‌های امنیتی افغان خریداری کرده بود و در اختیار ارتش افغانستان قرار داد.

سال گذشته میلادی پنتاگون اعلام کرد که در نظر دارد تا برای جایگزینی بالگرد‌های روسی در افغانستان ۱۵۰ فروند بالگرد از نوع «یواچ ۶۰ ای» بلک هاوک را به ارتش افغانستان تحویل دهد.

این را هم بخوانید:  اوضاع امنیتی فاریاب وخیم است/جنگ و درگیری میان سربازان امنیتی و طالبان در این ولایت

همچنین وزیر دفاع افغانستان نیز در نشست بروکسل گفته بود که ارتش افغانستان نیازی به استفاده از بالگرد‌های روسی ندارد و مایل است تا بالگرد‌های روسی خود را با بالگرد‌های پیشرفته امریکایی جایگزین کند.

این در حالی است که سال گذشته با رسیدن چندین بالگرد بلک هاوک به افغانستان و آغاز روند آموزشی استفاده از بالگرد‌های امریکایی، جایگزین شدن بالگرد‌های روسی در کشور بطور رسمی رقم خورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *