• انتشار: ۲ دلو ۱۳۹۵
 • ساعت: ۳:۱۷ ب.ظ
 • سرویس: توره های فیس بوکی
 • کدخبر: 491
 • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=491

خدایا دریاب که اگر این مکتب است و این ملا؛ حال طفلان خراب می بینم!

در بازی های اخیر سیاسی و در سایۀ حکومت وحدت ملی تا به حال چهار شخصیت نسبتن مهم از هزاره ها متهم به فساد و قبل از حکم محکمه خانه نشین شده اند.

در بازی های اخیر سیاسی و در سایۀ حکومت وحدت ملی تا به حال چهار شخصیت نسبتن مهم از هزاره ها متهم به فساد و قبل از حکم محکمه خانه نشین شده اند.

باور دارم حتی اگر حالا محکمه‌ی هم به نفع شان فیصله کند، این‌ها دوباره اعاده حیثیت نخواهند شد. اما اطمینان می‌دهم ضیاءالحق امرخیل بار ها اعادۀ حیثیت خواهد شد و به مقام های بلند تری مانور خواهد کرد.

این در حالیست که شخصییت های متعددی با اسناد کافی و شافی اختلاس هایی از ۲۷ ملیون دالر تا ۲۷۰ ملیون دالر پس از افشاء در گزارش سیگار مقام های شامخ مشاوریت خسروان را در اختیار گرفتند.

من با بازی های سیاسی پشت پرده، با تیکه داران قومی هزاره ها و با آسیب پذیری این قوم کاری ندارم اما پنج “اگر” زیر را قابل تذکر می دانم:

 1. اگر این چهار نفر آلوده با فساد اند، خوب است حکومت پرونده های شان را با شفافیت بیشتر و بهتر پیگیری کند و مردم مطمئن شوند کاسۀ زیر نیم کاسه نیست.
  ۲٫ اگر این چهار نفر در جمع آوری پول برای اربابان حمایه گر (جیزگر) و یا به اصطلاح تیکه داران خویش در دام افتیده اند، باید شهامت اعتراف را داشته باشند تا نسل های بعدی شان بیاموزند و چنین قربانی نشوند.
  ۳٫ اگر این چهار نفر بنا بر آسیب پذیری و بی پناهی سیاسی، لت دیگران را می‌خورند و یا هم چنین پنداشته می‌شود که این قوم سزاوار وزارت ها و پست های کلیدی نیستند و گویا محکوم و مختوم به چنین سرنوشتی اند، باییست این موضوع حلاجی شود و سرنوشت این قوم به رهبران نو ظهور از نسل جدید شان گره بخورد.
  ۴٫ اگر حضور اینها در پست هایی که کار میکرده اند موانعی بوده برای عایدات، زر اندوزی و سوی استفادۀ دیگران که در واقع موانع برداشته شده است؛ باییست شخصیت های پاک در درون نظام از آنها حمایت کنند.
  ۵٫ اگر حکومت خواسته است کار مبارزه برضد فساد را از یک قومی که پشتوانۀ سیاسی، اقتداری و اقتصادی اش نسبت به اقوام دیگر ضعیف تر است، آغاز کند؛ این کار زیرساختار های از هم پاشیدۀ اعتماد میان اقوام را هرچه بیشتر متزلزل خواهد کرد و پیامد های ناگواری در کوتاه مدت و دراز مدت در پی خواهد داشت.
  خدایا دریاب که اگر این مکتب است و این ملا؛ حال طفلان خراب می بینم!
  دریاب نوشت: قصدا نخواستم تصویر های شان را بیاندازم چون هنوز متهم اند ولی مقام ها شامل مشاور ارشد حقوقی رئیس جمهور، وزیر مخابرات، معین وزارت داخله، آمر حوزه سیزدهم و اخیرا بنابر شایعه ها رهبر یکی از احزاب نوپای مربوط به این قوم می شوند!

نویسنده: عزیز رفیعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *