• انتشار: ۱۶ حوت ۱۳۹۵
  • ساعت: ۲:۲۵ ب.ظ
  • سرویس: x تیتر دو
  • کدخبر: 1438
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=1438

خاطره‌ای از عبدالرحمان رحیمی

عبدالرحمان رحیمی در سال ۱۳۹۳ فرمانده امنیه بلخ بود. بی‌کفایتی و ناتوانی او را در اجرای وظیفه‌اش با نقل یک خاطره می‌توانم ثابت کنم.

عبدالرحمان رحیمی در سال ۱۳۹۳ فرمانده امنیه بلخ بود. بی‌کفایتی و ناتوانی او را در اجرای وظیفه‌اش با نقل یک خاطره می‌توانم ثابت کنم.

در اواخر سال ۱۳۹۳، یک تروریست وابسته به یک حزب سیاسی در مزارشریف که کارش قاچاق آثار باستانی، دزدی، غارتگری، غصب زمین و ترور مردم بی‌گناه است، بخاطر نشر گزارش‌هایم در سایت خبری هویدا، مرا مورد حمله قرار داد. افراد مسلح این جنایت‌کار شب‌هنگام، در حالی که از دانشگاه به طرف خانه می‌رفتم بمن حمله کرده و ضمن غارت وسایل خبرنگاری‌ام که شامل کمپیوتر، کمره، وسیله ثبت صدا، کتابچه شماره تماس‌ها و مقدار پولم بود، مرا شدیداً زخمی ساختند.

فردای همان روز با شماری از دوستان خبرنگارم در مزار، برای دادخواهی از این جنایت نزد عبدالرحمان رحیمی فرمانده امنیه رفتیم. بعد از جلسه تشریفاتی و حرف‌های مفت جناب فرمانده امنیه جلو کمره رسانه‌ها، مرا در یک جلسه خصوصی دعوت کرد. در این جلسه آمرسلطان، آمر جنایی نیز حضور داشت.

رحمانی برایم گفت که بما یک سرنخ در مورد عاملان حمله بده و ما انشاءالله گرفتارش می‌کنیم . من با تمام جزییات و اسناد، شخص تروریست و همدستانش را معرفی کردم. رحیمی مکثی کرد و به طرف آمرجنایی نگاه کرد. آمرجنایی گفت: برو بچیش طالع کدی که زخمی‌ت ساخته اگه نی شاید می‌کشت، او آدم بسیار دوسیه‌ها داره زور ما به او نمی‌رسه…

رحیمی به عنوان فرمانده امنیه، بجای این‌که برایم از تامین امنیت جانم اطمینان دهد، گفت: وفایی صاب یک توصیه برتان می‌کنم که برای مدتی تا خاموش شدن همی قضیه از مزار برین یگان جای دگه، ما خو چاره او آدمه نمیتانیم، بسیار زور داره یک لچک آدم اس…

گفتم وقتی شما توانایی و مسوولتی در راستای تامین امنیت من و بقیه همکارانم ندارید چرا وعده‌های مفت دادید جلو رسانه‌ها…گفت چطو کنیم حاله خو د محضر عام گفته نمیشه…مخصد مواظب جان تان باشین…

رحیمی دوسال فرمانده امنیه کابل بود و در جریان این دوسال ۲۳ رویداد ترویستی مرگبار در کابل اتفاق افتاد که جان ده ها شهروند این مملکت را گرفت. از رحیمی تنها چیزی که در ذهن مردم باقی مانده، بی‌کفایتی، ناتوانی و آسانی انجام دخول توسط تروریست‌هاست…مطمینم که او در ننگرهار نیز دامن فجایع را گسترش می‌دهد.

مختار وفایی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *