• انتشار: ۲۷ جوزا ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱:۳۸ ب.ظ
  • سرویس: امنیتی
  • کدخبر: 3934
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=3934

حکومت و سنا؛ حامیان اصلی داعش در ولایات شرقی

یکی از نمایندگان مجلس گفت: در اعترافات اعضای گروه تروریستی داعش که توسط نیروهای امنیت ملی در ننگرهار بازداشت شده‌اند اینکه برخی از مقامات ارشد حکومتی در پشت پرده از این گروه حمایت می‌کنند، افشا شده است.

یکی از نمایندگان مجلس گفت: در اعترافات اعضای گروه تروریستی داعش که توسط نیروهای امنیت ملی در ننگرهار بازداشت شده‌اند اینکه برخی از مقامات ارشد حکومتی در پشت پرده از این گروه حمایت می‌کنند، افشا شده است.

شکیبا هاشمی نماینده قندهار در پارلمان اعلام کرد برخی از مقامات افغان از پروژه داعش به ویژه در شرق کشور سود می‌برند.

وی در ادامه تصریح کرد حامیان گروه تروریستی داعش در بالاترین مناصب دولتی در ریاست‌جمهوری و سنای افغانستان فعالیت می‌کنند.

هاشمی گفت: در اعترافات اعضای گروه تروریستی داعش که توسط نیروهای امنیت ملی در ننگرهار بازداشت شده‌اند اینکه برخی از مقامات ارشد حکومتی در پشت پرده از این گروه حمایت می‌کنند، افشا شده است.

حضرتعلی نماینده ننگرهار در پارلمان گفت: دولت نباید اجازه دهد که این افراد از داخل نظام با سرنوشت مردم افغانستان بازی کنند.

وی در ادامه افزود: برخی از مقامات حکومت افغانستان و نیروهای امریکایی از گروه داعش در کشور حمایت می‌کنند.

ظاهر قدیر نیز با اشاره به اینکه داعش در حال حاضر در ننگرهار توسط بالگردهای نظامی انتقال می‌یابد، گفت: ما باید مانع شویم، چهار یا و پنج نفر در حکومت با حمایت از گروه تروریستی داعش سرنوشت ملت افغانستان را به بازی گرفته‌اند.

وی قبل از این نیز حنیف‌اتمر مشاور امنیت ملی افغانستان و اشرف غنی را به حمایت از داعش متهم کرده بود.

این در حالی است که در گزارش‌های اخیر که از سوی برخی از رسانه‌ها منتشر شده آمده است که نیروهای ویژه امریکایی در شرق افغانستان تحت عنوان مبارزه با داعش از این گروه تروریستی در درگیری با طالبان حمایت میدانی می‌کنند.

قبل از این نیز برخی از نمایندگان افغان با انتقاد از اینکه چرا حکومت افغانستان درباره گسترش هدفمند گروه تروریستی داعش و حمایت‌های میدانی از این گروه پاسخگو نیست بر لزوم تشکیل هیئت برای بررسی این موضوع تاکید کرده بودند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *