• انتشار: ۳ ثور ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱:۵۳ ب.ظ
  • سرویس: توره های فیس بوکی
  • کدخبر: 16460
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=16460

حکومت تروریست ها را تجهیز می کند/کلید حل مشکل در دست غنی است!

غنی و تیم او دنبال انحصار قدرت و حذف رقبای سیاسی و به حاشیه‌راندن اقوام غیرپشتون از ساختار سیاسی است، لذا غنی و تیم او از طالبان و دیگر تروریست‌های پشتون، برای تحت فشار قراردادن رقبای سیاسی و اقوام غیرپشتون استفاده می‌کنند تا به آن‌ها بفمهانند که اگر تسلیم ما نشوید و به حاکمیت انحصاری ما تن ندهید، با داعش و طالب و… طرف خواهید بود.

واقعیت امر این است که کلید حل مشکل کشور در دست اشرف‌غنی است و ایشان هم از حل مشکل عاجز نیست، او می‌تواند با پشتوانه و حمایت قدرتمند خارجی و سیصدوپنجاهزار نیروی امنیتی، تروریست‌ها را در اسرع وقت، سرکوب و امنیت را در کشور برقرار سازد، اما ایشان اراده جدی برای سرکوب تروریست‌ها ندارد، بلکه در برخی موارد آن‌ها تجهیز و حمایت نیز می‌کند؛ زیرا:

۱. درست است که همه‌ی پشتون‌ها طالب، داعشی و تروریست نیستند، اما با کمال تأسف باید گفت که تقریباً همه‌ی تروریست‌ها پشتون هستند، سران، پایگاه‌ها و مناطق تحت کنترل‌شان هم کاملاً مشخص است که پاکسازی کردن آن مناطق در توان نیروهای امنیتی است؛ اما تعلقات قومی و قبیله‌ای غنی باعث می‌شود که به دنبال سرکوب تروریست‌ها نباشد.

۲. غنی و تیم او دنبال انحصار قدرت و حذف رقبای سیاسی و به حاشیه‌راندن اقوام غیرپشتون از ساختار سیاسی است، لذا غنی و تیم او از طالبان و دیگر تروریست‌های پشتون، برای تحت فشار قراردادن رقبای سیاسی و اقوام غیرپشتون استفاده می‌کنند تا به آن‌ها بفمهانند که اگر تسلیم ما نشوید و به حاکمیت انحصاری ما تن ندهید، با داعش و طالب و… طرف خواهید بود.

لذا کلید حل مشکل در دست غنی است و باید اقوام غیرپشتون، به صورت هماهنگ و متحدانه، غنی و تیم او را تحت فشار قرار دهند تا تعلقات قومی و قبیله‌ای و تفکر انحصاری را کنار بگذارد و برادران تروریست خود را مهار و سرکوب نماید و اجازه ندهد بیش از این، خون انسان‌های بی‌گناه توسط تروریست‌های پشتون ریخته شود.

نگارنده: محمد نسیم جعفری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *