• انتشار: ۶ حمل ۱۳۹۷
  • ساعت: ۲:۴۸ ب.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 14678
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=14678
رییس بنیاد انتخابات شفاف افغانستان (تیفا):

حکومت با انتخابات کمپاینی برخورد می کند/ هیچ گام عملی برداشته نشده است

محمد نعیم ایوب‌زاده، رییس بنیاد انتخابات شفاف افغانستان (تیفا) در نشست مشترکی که با احزاب سیاسی در کابل دایر شده بود می‌گوید، اگر کمیسیون انتخابات حمایت مردم را با خود داشته باشد، شاید تهدیدهای که اکنون وجود دارد کم‌تر شود.

آقای ایوب زاده تاکید دارد که حکومت افغانستان در مسأله انتخابات، بیشتر کمپاینی برخورد می‌کند تا این که برای برگزاری انتخابات گام‌های عملی را بردارد.

رییس تیفا می‌گوید ترتیب نشدن لیست رای‌دهندگان یکی از مشکلات مهم است، که ممکن است برگزاری انتخابات را ناممکن سازند.

نعیم ایوب‌زاده به این باور است که اعضای کمیسیون انتخابات هنوز نقش‌های خود در این کمیسیون به صورت درست درک نکرده اند. او می‌گوید عمل‌کردهای اعضای کمیسیون تا اکنون وقت کشی بیش نبوده است.

آقای ایوب‌زاده خواست‌های بعضی از احزاب سیاسی را در افغانستان عملی نمی‌دانند، او می‌گوید:” تغییر سیستم انتخاباتی که از سوی شمار احزاب سیاسی پیشنهاد شده است عملی نمی‌باشد و مانع برگزاری انتخابات است.”

ریس بنیاد انتخابات شفاف افغانستان تاکید دارد که انتخابات شورای ملی و شورای ولایتی باید در سال جاری برگزار شود. او می‌گوید اگر انتخابات امسال برگزار نشود، کمیسیون انتخابات ناکام می‌ماند.

بنیاد انتخابات شفافا افغانستان یا تیفا و احزاب سیاسی از حکومت افغانستان می‌خواهند که انتخابات را در وقت معین آن بدون مداخلۀ ارگان‌های دولتی برگزار نماید.

این را هم بخوانید:  سفیر روسیه: اشرف غنی طوری برخورد می‌کنند، انگار صلح نیاز روسیه و امریکا است

احمد جاوید عالمی، به نمایندگی از احزاب سیاسی می‌گوید یک تعداد افراد در دستگاه‌های انتخاباتی وجود دارد که می‌خواهند در انتخابات سال روان مداخله داشته باشند.

آقای عالمی تاکید می‌کند که کمیسیون انتخابات باید روز برگزاری انتخابات را مشخص کنند. او می‌گوید نبود اقدمات لازم از سوی کمیسیون انتخابات باعث شده بود که نهادهای بین المللی نسبت به برگزاری انتخابات بی‌باور شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *