• انتشار: ۲۱ جوزا ۱۳۹۷
  • ساعت: ۸:۵۳ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 18424
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=18424

حکومت افغانستان بعد از ۲۰۲۴ هزینه‌ نظامی‌اش را تامین خواهد کرد

وزارت مالیه‌ به کشورهای کمک کننده تعهد کرده است که مسوولیت تمویل هزینه‌ نیروهای نظامی‌اش را تا سال ۲۰۲۴ میلادی به عهده خواهد گرفت.

وزارت مالیه‌ به کشورهای کمک کننده تعهد کرده است که مسوولیت تمویل هزینه‌ نیروهای نظامی‌اش را تا سال ۲۰۲۴ میلادی به عهده خواهد گرفت.

این تعهد در دهمین نشست کمیته‌ نظارت و هماهنگی به هدف تمویل و تجهیز نیروهای نظامی افغانسان در کاخ ریاست جمهوری سپرده شد.

خالد پاینده، معین مالی وزارت مالیه در این نشست گفت که درآمد سالانه‌ کشور کشور به بیش از صد میلیارد افغانی رسیده است و تا سال ۲۰۲۴ میلادی حکومت افغانستان مسوولیت تمویل و تجهیز نیروهای امنیتی‌اش را به عهده خواهد گرفت و همچنان توانایی این نیروها را افزایش خواهد داد.

آقای پاینده همچنین گفت که حکومت در امر مبارزه بر ضد فساد اداری به گونه‌ی جدی تلاش خواهد کرد.

سفیر هالند در افغانستان که این بار مسوولیت این کمیته را به عهده داشت، گفت که کشورهای کمک کننده پیشنهاد آتش بس حکومت افغانستان به طالبان را پیشتیبانی می‌‎کند و از نیروهای امنیتی افغانستان حمایت مالی خواهد کرد.

جیف ویلیون، سفیر هالند در افغانستان همچنین گفت: “در واقع نیروهای امنیتی افغانستان با گذشت هر روز قویتر شده‌اند و برای حفظ حاکمیت کشورشان تلاش بیشتر می کنند”.

هدف این نشست که نمایندگان ۲۵ کشور و سازمان‌های کمک کننده گردهم آمده بودند، ارایه‌ی پیشرفت‌های حکومت افغانستان در بخش‌های بلند بردن توانایی نیروهای امنیتی، آموزش این نیروها، مبارزه با فساد و مواد مخدر است.

کمیته نظارت و هماهنگی پس از نشست شیکاگو در سال ۲۰۱۲ ایجاد شد و هدف آن حصول اطمینان از مصرف شدن حمایت مالی کشور‌های کمک کننده به گونه‌ی شفاف در بخش امنیتی افغانستان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *