• انتشار: ۱۲ قوس ۱۳۹۶
  • ساعت: ۲:۱۷ ب.ظ
  • سرویس: x تیتر دو
  • کدخبر: 10203
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=10203

حکومت از هر نوع حرکتی که در راستای اصلاحات باشد حمایت می‌کند

معاون دوم ریاست جمهوری در واکنش به نشست‌های سیاسی اخیر می‌گوید که حکومت از هر نوع حرکتی که در راستای اصلاحات باشد حمایت می‌کند.

معاون دوم ریاست جمهوری در واکنش به نشست‌های سیاسی اخیر می‌گوید که حکومت از هر نوع حرکتی که در راستای اصلاحات باشد حمایت می‌کند.

محمد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری امروز در محفل گرامی داشت از میلاد حضرت محمد (ص)، آقای دانش؛ ملت سازی و تقویت همبستگی ملی در افغانستان را مهم‌ترین وظیفه‌ مردم، گروه‌های سیاسی و قومی دانسته تاکید کرد که اخلال گری در این زمینه خیانت به مردم و سرنوشت آنان است.

وی افزود: «ملت سازی و تقویت همبستگی ملی و تحکیم وحدت ملی در چوکات کشور واحد، سرزمین واحد و نظام سیاسی واحد اولین گام کامیابی و موفقیت ملت‌هاست».

وی ادامه داد: امروز در افغانستان این امر اولین و مهمترین رسالت ملی همه‌ ما به شمول دولت، گروه‌های سیاسی و قومی است و اگر کسی به خاطر منافع شخصی و گروهی در این امر اخلال کند و یا به تفرقه افگنی ملی و بی اعتماد ساختن مردم نسبت به دولت، تضعیف روحیه نیروهای امنیتی و دفاعی، تضعیف حکومت برخواسته از اراده مردم و وارد کردن اتهامات بی اساس با راکین خوب دولتی دست می‌زنند در حقیقت به مسوولیت ملی خود پشت کرده و به سرنوشت مردم خیانت کرده است.

آقای دانش تصریح کرد که حکومت وحدت ملی انتقاد پذیر بوده و از هر نوع حرکتی اصلاحی حمایت می‌کند در صورتیکه همه منافع ملی را در اولویت قرار بدهد.

معاون دوم رییس جمهور گفت:” ما امروز در فضای آزاد سیاسی از هر نوع گردهمایی، نشست، همایش و طرحی که در جهت اصلاحات برگزار شود حمایت نموده و انتقادها را می‌پذیریم، اما ما باید بدانیم که همه‌ ما در دفاع از مصالح و منافع کشور مسوولیت مشترک داشته و نباید به سمتی حرکت کنیم که منافع علیای ملت و دولت ما را صدمه بزند”.

به گفته‌ آقای دانش حکومت وحدت ملی در راستای حاکمیت قانون، تامین عدالت، استفاده مشروع از بیت المال، جلوگیری از سوی استفاده و فساد اداری، رسیدگی به گروه‌های آسیب پذیر جامعه، کاهش فقر و ایجاد شغل به گونه جدی گام برداشته است.

معاون دوم ریاست جمهوری با اشاره با مناسبات افغانستان با کشورهای خارجی می‌گوید که رویکرد حکومت وحدت ملی با کشورهای خارجی و منطقوی صلح طلبانه بوده و احترام متقابل ملت و دولت‌های همسایه برای حکومت یک اصل است.

وی تاکید کرد که رابطه حکومت  با کشورهای همسایه براساس رابطه‌ دولت با دولت تعریف شده و کشورهای همسایه نیز روابط شان با افغانستان را براساس همین اصل استوار سازند.

آقای دانش تاکید کرد که منافع هیچ کشوری از مرزهای افغانستان تهدید نمی‌شود و حکومت افغانستان هیچ علاقه‌‌ای برای حضور در جنگ نیابتی ندارد. وی از کشورهای خارجی و کشورهای منطقوی خواست که نباید افغانستان را به میدان جنگ نیابتی شان مبدل کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *