• انتشار: ۱۰ میزان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۲:۲۵ ب.ظ
  • سرویس: x تیتر دو
  • کدخبر: 8364
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=8364

حکومت از برنامه های اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان حمایت می کند

مجمع عمومی اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان امروز دوشنبه، دهم میزان با حضور رولا غنی، بانوی نخست کشور و شماری از مقام های دولتی، سکتورخصوصی و زنان تجارت پیشه افغانستان افتتاح گردید.

مجمع عمومی اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان امروز دوشنبه، دهم میزان با حضور رولا غنی، بانوی نخست کشور و شماری از مقام های دولتی، سکتورخصوصی و زنان تجارت پیشه افغانستان افتتاح گردید.

در پیام ویدیویی محمد اشرف غنی، رئیس جمهور کشور به همین مناسبت گفته شده که آغاز به کار اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان فصل دیگری از فعالیت های زنان در بخش تجارت و صنایع بوده و زنان تجارت پیشه را قادر می سازد تا درزمینه اشتغال زایی، سرمایه گذاری و خودکفایی فعالیت های شانرا توسعه بدهند.

رئیس جمهور هم چنین گفت که حکومت از برنامه های اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان پشتیبانی نموده و حضور نمایندگان این اتاق، در شورای عالی اقتصادی دولت ، برای حل دشواری های زنان تجارت پیشه کمک می کند.

رولا غنی، بانوی نخست کشور نیز در این مراسم بیان داشت که آغاز به فعالیت اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان، نشاندهنده افزایش شمار خانم های متشبث وتوانمند در بخش تجارت و صنایع بوده و یک قدم نیک و مستحکم در راستای فعالیت های بزرگ برای زنان تجارت پیشه افغانستان به حساب می آید.

بانوی نخست کشور هم چنین بیان داشتند که ایجاد اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان زمینه را برای تشویق و ترغیب سایر زنان برای خودکفایی اقتصادی آنها فراهم نموده و بار مسوولیت اقتصادی مردان در خانواده ها را کاهش می دهد.

رولا غنی، هم چنین تاکید کردند که زنان مبتکر ستون یک جامعه مرفع را تشکیل داده وتبادل افکار و تجارب آن ها در اتاق تجارت و صنایع می تواند به مشکلات فرا راه زنان تجارت پیشه کمک نماید.

به همین ترتیب، دلبر نظری، وزیر امور زنان آغاز به کار و انتخاب هیات مدیره اتاق تجارت و صنایع افغانستان را یک گام مهم در راستای رهبری زنان در بخش های اقتصادی کشور عنوان نمود و از پشتیبانی حکومت برای تقویت زنان در زمینه سخن گفت.

خانم نظری هم چنین بیان داشت که مشارکت زنان در بخش های اقتصادی روبه افزایش بوده و برنامه های نیز از سوی حکومت و همکاران بین المللی برای رشد و توانمند سازی زنان در جریان می باشد.

وزیر امور زنان گسترش فعالیت های اقتصادی زنان را برای کاهش خشونت های خانوادگی و خودکفایی زنان موثر دانست و از تدوین و اجرایی شدن برخی قوانین، پالیسی ها و میکانیزم هایی برای تشویق زنان تجارت پیشه و رفع مشکلات مختلف زنان خبر داد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *