• انتشار: ۱۵ حمل ۱۳۹۷
  • ساعت: ۳:۰۶ ب.ظ
  • سرویس: اقتصادی
  • کدخبر: 15348
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=15348

حکومت، توجه خاصی به سکتور ساختمانی در کشور دارد

اجمل شمس، معین وزارت شهرسازی ومسکن در دهمین کنفرانس سالانه اتحادیه شرکت های ساختمانی در افغانستان گفت که رییس جمهور، به سکتور ساختمانی توجه خاص دارد.

اجمل شمس، معین وزارت شهرسازی ومسکن در دهمین کنفرانس سالانه اتحادیه شرکت های ساختمانی در افغانستان گفت که رییس جمهور، به سکتور ساختمانی توجه خاص دارد.

وی افزود که برگزاری نشست های شورای عالی اقتصاد وشورای توسعه شهری در هردو هفته یک بار، در تقویت سکتور ساختمانی در افغانستان، نیز با اهمیت دانسته می شود.

به گفته معین وزارت شهرسازی و مسکن، در سال روان مالی بیش از ۳۱۰ پروژه ساختمانی مختلف درسراسر کشور زیر کار قرار دارد وهمچنان دراین سال بیشتر از ۱۰۰ پروژه ساختمانی از سوی برنامه تحکیم ثبات نیز تطبیق خواهد شد.

او با تشویق شرکت های ساختمانی به کار بیشتر در کشور تأکید کرد که در بخش مسکن، فرصت های کلان برای سرمایه گذاری به سکتور خصوصی فراهم خواهد شد.

در همین حال مسوولان اتحادیه شرکت های ساختمانی در افغانستان در دهمین کنفرانس این اتحادیه خواهان افزایش پروژه های ساختمانی از سوی حکومت و دونر های خارجی شدند.

این را هم بخوانید:  افتتاح پل «۲۰ دالری» حکومت!

آنان در این کنفرانس سالانه که روز چهارشنبه پانزدهم حمل سال روان زیر نام “فرصت های تجارت ساختمانی در افغانستان”، در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت برگزار شد، از کاهش میزان پروژه های ساختمانی در کشور ابراز نگرانی کردند.

اتحادیه شرکت های ساختمانی از سال ۲۰۰۴ میلادی در افغانستان به فعالیت آغاز کرده است و در حال حاضر ۲۵۰۰ شرکت در آن فعالیت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *