• انتشار: ۱۸ دلو ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۱:۲۴ ق.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 911
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=911

حکمتیار در مورد پُست ریاست‌جمهوری چیزی نگفته‌است

عضو ارشد حزب اسلامی از سهیم نشدن حکمتیار در ساختار پارلمان و مجلس سنا خبر داد و گفت که رهبر این حزب در مورد پُست ریاست‌جمهوری نیز اظهارنظری نکرده است.

عضو ارشد حزب اسلامی از سهیم نشدن حکمتیار در ساختار پارلمان و مجلس سنا خبر داد و گفت که رهبر این حزب در مورد پُست ریاست‌جمهوری نیز اظهارنظری نکرده است.

محمد امین کریم رئیس تیم مذاکره‌کننده حزب اسلامی حکمتیار و از اعضای ارشد این حزب، اعلام کرد: «گلبدین حکمتیار» رهبر حزب اسلامی در ساختار حکومت و پارلمان و مجلس سنا پُستی نخواهد داشت اما این حزب حضور گسترده‌ای در انتخابات آینده کشور خواهد داشت.

کریم اظهار داشت که حزب اسلامی در روزهای آینده درباره حضور حزب اسلامی در ساختار دولتی با دولت افغانستان بحث و گفت‌وگو خواهد کرد.

وی به رادیو آزادی گفت که حکمتیار در مسائل پارلمان و مجلس سنای افغانستان شرکت نخواهد کرد و تاکنون نیز در خصوص ریاست‌جمهوری اظهارنظری نکرده است اما حزب اسلامی به صورت وسیع در انتخابات پیش رو افغانستان حضور فعال و گسترده خواهد داشت و درباره مسئله حضور حزب اسلامی در ساختار دولتی به عنوان یک حزب سیاسی از جمله موضوعاتی است که در روز‌های آینده با دولت افغانستان بحث خواهد شد.

این در حالی است که روز جمعه گذشته شورای امنیت سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای اعلام کرد که نام «گلبدین حکمتیار» رهبر حزب اسلامی از فهرست سیاه این سازمان حذف شده است.

کریم در این اواخر نیز گفته بود که برای حضور حکمتیار در کابل، رفع تحریم‌های حزب اسلامی، رهایی تعدادی از زندانیان، اختصاص زمین به مهاجرین بازگشت کننده‌ و تعیین اقامتگاه مناسب در پایتخت افغانستان از شروطی است که باید برآورده شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *