• انتشار: ۲۶ ثور ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۲:۴۳ ب.ظ
  • سرویس: امنیتی
  • کدخبر: 17530
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=17530

حمله‌ همزمان تروریستان طالب به چندین ولسوالی غزنی

مقامات محلی غزنی تایید کرده‌اند که طالبان شب گذشته به گونه‌ی همزمان به ولسوالی‌های جغتو، اندر، گیرو و ده یک حمله کرده‌‍اند.

مقامات محلی غزنی تایید کرده‌اند که طالبان شب گذشته به گونه‌ی همزمان به ولسوالی‌های جغتو، اندر، گیرو و ده یک حمله کرده‌‍اند.

نصیر احمد فقیری، عضو شورای ولایتی غزنی می گوید که طالبان ساعت ۱:۰۰ شب گذشته به صورت گروهی به چندین پوسته و فرماندهی پولیس ولسوالی جغتو حمله کردند.

آقای فقیری گفت که پس از چند ساعت درگیری، مقاومت نیروهای امنیتی در هم شکست و ساختمان فرماندهی پولیس ولسوالی جغتو برای چندین ساعت به دست طالبان سقوط کرد.

وی افزود که در این درگیری شش سرباز شهید شدند و یک تانک، یک رنجر پولیس و مقدار زیاد جنگ افزار به دست طالبان افتاد.

مسوولان محلی گفتند که درگیری‌های پراگنده در ولسوالی جغتو جریان دارد و نیروهای امنیتی دوباره در فرماندهی پولیس جغتو جابجا شده‌اند.

از سوی دیگر، محمد ضیا یعقوبی، ولسوال زنخان غزنی تایید کرد که سه پوسته‌ی پولیس ولسوالی زنخان در نتیجه‌ی حمله‌ی دیشب طالبان از اداره‌ی دولت خارج شد و درنتیجه‌ی درگیری ۱۲ سرباز شهید و ۴سرباز دیگر زخمی شدند.

آقای یعقوبی گفت که هفت طالب در جریان این درگیری‌ها کشته و ده‌ها طالب دیگر هم زخمی شده‌اند.

همزمان با این، شب گذشته ولسوالی های اندر، گیرو و ده یک ولایت غزنی نیز آماج حمله طالبان قرار گرفت که جزییات این درگیری‌ها هنوز روشن نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *