• انتشار: ۶ اسد ۱۳۹۷
  • ساعت: ۲:۴۱ ب.ظ
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 19398
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=19398

حزب تحریک انصاف دنبال هم پیمان برای تشکیل دولت ائتلافی پاکستان

در مناطق دورافتاده پاکستان هنوز شمارش آرا ادامه دارد که ممکن است بر نتیجه انتخابات و تشکیل دولت ائتلافی توسط حزب تحریک انصاف تأثیرگذار باشد.

با اینکه کمیسیون نظارت بر انتخابات پاکستان، حزب تحریک انصاف را برنده انتخابات اعلام کرد اما این حزب هنوز اکثریت کرسی‌های مجلس ملی را در اختیار ندارد تا بتواند دولت تشکیل دهد.

حزب تحریک انصاف به دنبال هم پیمان برای به دست آوردن کرسی‌های مجلس ملی و تشکیل دولت ائتلافی است.

طبق گزارش کمیسیون انتخابات پاکستان، حزب تحریک انصاف توانسته ۱۱۶ کرسی در مجلس ملی پاکستان به دست آورد اما برای تشکیل دولت باید حداقل ۱۳۷ کرسی در اختیار داشته باشد.

مجلس ملی پاکستان دارای ۳۴۲ کرسی است که ۲۷۲ عضو این مجلس به صورت مستقیم و با رای مردم انتخاب می‌شوند. علاوه بر آن ۱۰ کرسی به اقلیت‌ها و ۶۰ کرسی هم به زن‌ها اختصاص داده شده است.

حزب تحریک انصاف در اجلاس‌هایی که با نمایندگان مستقل داشت سعی دارد نظر آن‌ها را برای به دست آوردن کرسی‌های مجلس ملی و تشکیل دولت ائتلافی جلب کند.

از سوی دیگر حزب تحریک انصاف به دنبال توافق با احزاب بازمانده از انتخابات است تا از آن‌ها برای تشکیل دولت ائتلافی کمک بگیرد.

در مناطق دورافتاده پاکستان هنوز شمارش آرا ادامه دارد که ممکن است بر نتیجه انتخابات و تشکیل دولت ائتلافی توسط حزب تحریک انصاف تأثیرگذار باشد.

حزب مسلم لیگ شاخه نواز شریف با ۶۴ کرسی و حزب مردم با ۳۹ کرسی حتی اگر با یکدیگر ائتلاف کنند نمی‌توانند دولت تشکیل دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *