• انتشار: ۲۲ عقرب ۱۳۹۶
  • ساعت: ۷:۴۸ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 9618
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=9618

جهان دیگر لانه های امن تروریست ها را در پاکستان تحمل نمی کند

وزیر دفاع افغانستان در تشریح نشست هفته گذشته بروکسل گفت که ۳۹ عضو«ناتو» پیام واضحی را به پاکستان دادند، این که، دست از پناه دادن و حمایت از تروریسم بردارید.

وزیر دفاع افغانستان در تشریح نشست هفته گذشته بروکسل گفت که ۳۹ عضو«ناتو» پیام واضحی را به پاکستان دادند، این که، دست از پناه دادن و حمایت از تروریسم بردارید.

طارق شاه بهرامی در بازگشت از بروکسل و در نشست خبری در کابل گفت: جهان دیگر لانه های امن تروریست ها را در پاکستان تحمل نمی کند و تحت هر شرایطی آن را نابود خواهد کرد.

وزیر دفاع گفت: با وجود این پیام های بین المللی، ما بر اساس تجربه ای که در افغانستان داریم باید آمادگی کامل را برای دفاع از کشورمان داشته باشیم.

سرپرست وزارت دفاع گفت که اگر پاکستان به سوی کشور ما یک گام مثبت بردارد، افغان ها دو گام برخواهند داشت.

وی همچنین گفت: نشستی درباره تامین امنیت شمال افغانستان به ریاست وزیر دفاع آلمان برگزار شد و تلاش هایی برای بهبود وضعیت ولایت های شمال در دست اجراست و رئیس جمهور نیز به نیروهای افغان دستور داد که امنیت شمال را بهبود ببخشند.

بهرامی افزود که ۳ هزار نظامی تازه نفس ناتو به افغانستان اعزام می شوند و این نیروها فقط در اموز مستشاری و آموزش نیروهای افغان به کار گرفته خواهند شد و در جنگ با تروریست ها شرکت نخواهند کرد.

وی نتیجه نشست وزیران دفاع ناتو را امیدوار کننده دانست و گفت: در مقابل حمایت های ناتو از افغانستان، وزیران دفاع ناتو با جدیت از مقامات کابل خواستند که مبارزه با فساد را آغاز کنند و نهادهای امنیتی را پاکسازی و اصلاحات جدی را در دستورکار قرار دهند.

وزیر دفاع بدون اشاره به تلفات نیروهای دولتی گفت که حملات طالبان امسال ۱۳ درصد افزایش داشت و تلفات آنها نیز نسبت به سال گذشته ۱۱ درصد افزایش نشان می دهد.

بهرامی گفت که نیروهای افغان متحمل تلفاتی شده اند، اما توانسته اند تلفات سنگینی را نیز به طالبان وارد سازند و مانع رسیدن تروریست ها به اهداف خود شوند.

سرپرست وزارت دفاع به گفته های «گلبدین حکمتیار» که جنگ جاری در افغانستان را قومی خوانده بود، واکنش نشان داد و گفت که جنگ کنونی دفاع از افغانستان و مردم آن است و هیچ ربطی به جنگ قومی ندارد.

وی یادآور شد که حکمتیار دیدگاه خود را در این باره اصلاح کرده و گفته است که از سخنان وی برداشت نادرست صورت گرفته و او منظورش، جنگ قومی نبوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *