• انتشار: ۱۵ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۰:۱۱ ق.ظ
  • سرویس: x تیتر دو
  • کدخبر: 13493
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=13493

جنگ تجاری آمریکا و اروپا/ اقدامات تلافی جویانه اتحادیه اروپا و ترامپ به کجا می انجامد؟

اظهارات تازه ترامپ در عرصه اقتصادی با واکنش تند سایر کشورها و سازمان تجارت جهانی مواجه شد که چنین تصمیمی را به منزله اعلان یک جنگ تجاری ارزیابی کردند و وعده دادند در صورت عملی شدن این اظهارات آقای ترامپ، آنها هم اقدامات تلافی ‌جویانه ‌ای در نظر بگیرند.

دونالد ترامپ، رئیس‌ جمهور آمریکا هشدار داده است که اگر اتحادیه اروپا بخواهد بر کالاهای آمریکایی عوارض بیشتری ببندد، امریکا هم برای موترهای وارداتی از اروپا مالیات وضع می ‌کند.

آقای ترامپ تاکید کرده که از نظر او کشورهای دیگر از تجارت با ایالات متحده نفع بیشتر می‌ برند چرا که پیمان‌ های تجاری میان آمریکا و آنها بسیار احمقانه وضع شده است.

تهدید به آغاز یک جنگ تجاری میان آمریکا و اروپا از روز پنجشنبه گذشته زمانی آغاز شد که آقای ترامپ وعده داد به زودی تعرفه‌ های واردات فولاد و آلومینیوم را افزایش دهد.

این اظهارات با واکنش تند سایر کشورها و سازمان تجارت جهانی مواجه شد که چنین تصمیمی را به منزله اعلان یک جنگ تجاری ارزیابی کردند و وعده دادند در صورت عملی شدن این اظهارات آقای ترامپ، آنها هم اقدامات تلافی ‌جویانه ‌ای در نظر بگیرند.

بر اساس گزارش ها، رهبران اقتصادی اتحادیه اروپا از حالا افزایش ۲۵ درصدی تعرفه ‌ها برای حدود بیش از سه میلیارد دالر اجناس وارداتی از آمریکا به محدوده یورو در نظر گرفته ‌اند تا در صورت عملی شدن اظهارات آقای ترامپ، آن را به اجرا بگذارند.

رئیس جمهور امریکا در حالی اتحادیه اروپا را به وضع عوارض تازه تهدید می ‌کند که تصمیم اخیر او مبنی بر وضع عوارض بر فولاد و آلومینیوم در خود آمریکا هم انتقاد برانگیز بوده است.

ترامپ بیشتر در جمع نمایندگان این صنایع در کاخ سفید اعلام کرده بود که کشورش برای حمایت از تولید داخلی، تعرفه ‌ی واردات فولاد و آلومینیوم را به ترتیب ۲۵ و ۱۰ درصد بالا خواهد برد. کارشناسان می ‌گویند بالا بردن عوارض واردات فولاد و آلومینیوم به اقتصاد خود آمریکا هم ضربه خواهد زد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *