• انتشار: ۲۱ جوزا ۱۳۹۶
  • ساعت: ۵:۳۲ ق.ظ
  • سرویس: x تیتر یک
  • کدخبر: 3675
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=3675

جنگ افغانستان وارد فصل جدیدی شده است

معاون ارشد امنیتی وزارت داخله افغانستان با اشاره به افزاش حملات تروریستی در کشور گفت: جنگ در افغانستان از لحاظ نظامی و سیاسی وارد فصل جدیدی شده است.

معاون ارشد امنیتی وزارت داخله افغانستان با اشاره به افزاش حملات تروریستی در کشور گفت: جنگ در افغانستان از لحاظ نظامی و سیاسی وارد فصل جدیدی شده است.

جنرال «مراد علی مراد» معاون ارشد امنیتی وزارت امورداخله افغانستان اعلام کرد که جنگ در کشور وارد فصل جدیدی شده است.

وی افزود: مشتعل نگه داشتن جنگ در ولایت‌هایی که درآمدزایی دارد،  مانند سنگ‌های قیمتی و قاچاق مواد مخدر، از برنامه‌های شورشیان و حامیان آنها است.

مراد درباره برنامه‌های مخالفان دولت افغانستان نیز خاطرنشان کرد: دامن زدن به حساسیت‌های مذهبی، قومی و زبانی همچنین تضعیف ادارات محلی، از بین بردن بزرگان و عالمان دینی از دیگر اهداف دشمنان افغانستان هستند.

بر اساس این گزارش، مخالفان دولت افغانستان سعی می‌کنند با راه‌اندازی حملات تروریستی در شهرهای مهم کشور، فعالیت داعش را توسعه دهند.

جنرال مرادتاکید کرد که برای مبارزه و جلوگیری از برنامه‌های مخالفان، اقدامات عملی انجام شده است.

چندی قبل رسانه امریکایی «تسک‌ اند پرپس» در گزارشی نوشت: با وجود روی کار آمدن رئیس‌جمهور جدید در امریکا سرنوشت افغانستان همچنان نامعلوم است در حالیکه گروه طالبان نیز به حملات خود در این کشور ادامه می‌دهند.

اداره بازرسی ویژه امریکا در امور بازسازی افغانستان موسوم به «سیگار» اعلام کرد که دولت در افغانستان تنها ۶۳ درصد از کل این کشور را در اختیار دارد و این رقم در سال ۲۰۱۵ میلادی ۷۲ درصد بوده است.

در ادامه گزارش آمده است که واشنگتن و کابل در حال از دست دادن افغانستان هستند که قطعا نباید اینطور باشد، فساد سیستماتیک، نیروی امنیتی رو به زوال و عدم مبارزه سالم با مواد مخدر افغانستان و ارتش آن را از بین می‌برد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *