• انتشار: ۳۰ عقرب ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۱:۴۷ ق.ظ
  • سرویس: امنیتی
  • کدخبر: 23808
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=23808

جنرال میلر،«فرمانده نیروهای ناتو» وارد غزنی شد

جنرال آستن اسکات میلر فرمانده نیروهای ناتو و حمایت قاطع در افغانستان، لحظاتی قبل وارد ولایت غزنی شد.

به گزارش برچی نیوز،فرمانده عمومی نیروهای حمایت قاطع در افغانستان در حالی وارد غزنی شده است که از دو هفته به این طرف، تروریستان طالب بر ولسوالی های مالستان و جاغوری این ولایت حمله کرده اند و دست به جنایات ضد بشری زده اند.

هرچند نیروهای امنیتی از چهار روز گذشته به این طرف موفق شدند طالبان را از ولسوالی‌های مالستان و جاغوری غزنی بیرون کنند، اما تروریستان طالب طی دو شب اخیر باز هم به ولسوالی جاغوری حمله کرده اند و با مقاومت نیروهای مردمی مواجه شده اند.

طالبان ۱۴ روز قبل از دو نقطه بر مناطق اتقول و داوود ولسوالی جاغوری در منطقه ناوه انگوری حمله کردند. براساس گزارش‌ها، در حمله طالبان بر ولسوالی‌های جاغوری و مالستان، دست کم ۱۰۰ نظامی، نیروهای خیزش مردمی و غیر نظامیان کشته شدند.

در این حمله بر اساس آمار رسمی دولت افغانستان، بیشتر از ۵۰۰۰ خانواده بیجا شده و به ولایت‌های بامیان، کابل و مرکز غزنی فرار کرده اند. اما در آمارهای غیر رسمی که از سوی افراد رضا کار ثبت شده است، این شمار بیشتر است.

این را هم بخوانید:  «پروین درانی» به جرم فحاشی و کتک کاری یک افسر پولیس بازداشت شد

حمله اخیر طالبان به مناطق هزاره نشین در ولایت غزنی و ارزگان، بی پیشنه ترین حمله‌ی این گروه بود که در آن بیشترین خسارت به غیر نظامیان وارد شد. حمله به ولسوالی‌های ارزگان خاص، جاغوری و مالستان سبب شد که هزاران نفر در کابل دست به اعتراض بزنند و تا نزدیک ارگ ریاست جمهوری بروند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *