• انتشار: ۳۰ ثور ۱۳۹۷
  • ساعت: ۳:۰۱ ب.ظ
  • سرویس: امنیتی
  • کدخبر: 17666
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=17666

جنرال بلند پایه پاکستانی در افغانستان کشته شد

جنرال شاهد عزیز از جنرالان ارشد پیشین پاکستان که زمانی به عنوان رییس عمومی بخش عملیات های نظامی ارتش پاکستان هم کار کرده در افغانستان کشته شده است.

جنرال شاهد عزیز از جنرالان ارشد پیشین پاکستان که زمانی به عنوان رییس عمومی بخش عملیات های نظامی ارتش پاکستان هم کار کرده در افغانستان کشته شده است.

یک منبع خبری محلی به نقل از خانواده این جنرال پاکستانی گفته است که جنرال شاهد می خواست آنچه به نفع سربازان امریکا در افغانستان انجام داده را دوباره تلافی کند، از این رو او در افغانستان رفته است و همانجا کشته شده است.

اما فرزند این جنرال امریکایی گفته است که پدرش در افغانستان کشته نشده است.

اخیرا جنرال پرویز مشرف رییس جمهور پیشین پاکستان گفته بود که شاهد عزیز ریش گذاشته و به سوریه رفته است و براساس گفته های برخی، او در سوریه کشته شده است.

به باور تحلیلگران، ظاهرن این جنرال بازنشسته می خواسته برخلاف منافع امریکا و دولت افغانستان، فعالیت کند که کشته شده است و از این رو کشته شدن او در افغانستان و یا سوریه رسمن تایید نشده است.

این را هم بخوانید:  از دروغ های شاخدار غنی تا چرند گویی های محب

شاهد عزیز پاکستانی، ۳۷سال در ارتش پاکستان خدمت کرده و در سال ۲۰۰۵تقاعد کرد. زمانیکه او در ارتش پاکستان خدمت می کرد مدتی را نیز به حیث رییس ستاد ارتش و فرمانده سپاه لاهور نیز کار کرده است.

پس از کنار رفتن از ارتش درسال ۲۰۰۵او از سوی پرویز مشرف به حیث رییس سازمان مبارزه با فساد اداری گماشته شد. اما پس از دو سال خدمت در این پست به دلیل اصول اخلاقی؛ پس از آنکه مشرف از او خواست تمام پرونده های بی نظیر بوتو و همسرش آصف علی زرداری را به اساس یک معامله پشت پرده بین آقای مشرف و زرداری، ببندد؛ از این پست هم کنار رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *