• انتشار: ۱۶ عقرب ۱۳۹۶
  • ساعت: ۶:۵۹ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 9452
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=9452

جناب رییس جمهور، شهروندان کابل نیاز به اکسیجن دارند!

پیاده‌روی‌های شما را استقبال می‌کنم. این کار برای سلامتی تان خیلی خوب است. ای‌کاش کاروان موتر های رزه به دنبال شما روانه نشوند.

پیاده‌روی‌های شما را استقبال می‌کنم. این کار برای سلامتی تان خیلی خوب است. ای‌کاش کاروان موتر های رزه به دنبال شما روانه نشوند.

هوای کابل را باید تمیز سازیم. شما اگر از موتر های محافظتیِ هر وزیر خود حد اقل سه عراده را کم سازید، کودکی را از زهر کاربن سوزان نجات داده اید.

دست‌یاران شما نیز به پیاده‌روی نیاز دارند. شما با این کار فرهنگ پیاده‌روی را ترویج می‌دهید. می‌دانم مدیران شما خیلی «مهم» هستند. ولی شهروندان کابل نیاز به اکسیجن دارند. نیاز به جادهء تمیز و انسانی دارند. آن‌ها می‌خواهند به سان انسان زنده‌گی کنند. من شما را به عنوان سیاست‌مدار خیلی قاطع می‌شناختم. اما حالا بیایید ببینید در شهری‌که شما با هم‌سر مهربان تان نفس می‌کشید چه اتفاق می‌افتد؟ بیش‌ترین جنایات سازمان‌یافته را مامورین شما انجام می‌دهند. برای این‌که از واقعیت‌های جامعه آگاه شوید، سری به فیس‌بوک بزنید. ببینید مردم در باره عمل‌کرد حکومت شما چه می‌گویند.

ارگ، خانهء مرگ است. پیش‌نهاد می‌کنم از ارگ برون شوید. بهتر است خانه تا‌ن‌را جایی نزدیک به ارگ منتقل سازید. در جهان هیچ رییس جمهوری را نمی‌شناسم که در قصر ریاست‌ جمهوری زنده‌گی کند. شما به زنده‌گی خصوصی نیاز دارید. این کار شما را وا می‌دارد که پس از ختم کار، به شهروند عادی درآیید و دشواری‌های اجتماعی را بهتر درک کنید.

کام‌گار باشید.

ملک ستیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *