• انتشار: ۱۱ دلو ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۱:۲۷ ق.ظ
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 768
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=768

جمع‌آوری ۵۰ هزار معتاد از سراسر افغانستان

وزیر مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد که این وزارت‌خانه در نظر دارد با کمک وزارت های صحت، کار و امور اجتماعی و دیگر نهادهای داخلی و خارجی، ۴۵ تا ۵۰ هزار معتاد را جمع آوری و مداوا کند.

وزیر مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد که این وزارت‌خانه در نظر دارد با کمک وزارت های صحت، کار و امور اجتماعی و دیگر نهادهای داخلی و خارجی، ۴۵ تا ۵۰ هزار معتاد را جمع آوری و مداوا کند.

سلامت عظیمی در نشست خبری در کابل که به مناسبت جمع آوری معتادان از سطح شهر کابل برگزار شد، گفت: ۱۰۹ مرکز درمان معتادان در سراسر افغانستان فعال است.

وی ادامه داد: با گسترش کشت و قاچاق مواد مخدر در افغانستان، این وزارتخانه به تنهایی توانایی مبارزه با این پدیده را ندارد، زیرا تنها به عنوان برنامه ریز در این زمینه عمل می کند.

عظیمی گفت: جامعه جهانی و کشورهای منطقه افغانستان باید در امر مبارزه با مواد مخدر به این کشور کمک کنند.

وی افزود: امروز ۱۲۰ معتاد را از سطح شهر کابل جمع آوری و برای مداوا به شفاخانه انتقال دادند و این روند تا بهار سال آینده ادامه خواهد یافت.

وزیر مبارزه با مواد مخدر افغانستان تاکید کرد که تلاش می شود تا شمار معتادان بی سرپناه که در معرض خطر قرار دارند و بیم آن می رود که بر اثر سرمای شدید زمستان، جان خود را از دست دهند، جمع آوری می شوند.

علی افتخاری رئیس مرکز مداوای معتادان موسوم به احیای امید نیز در این نشست گفت: معتادان برای نخستین بار برای مدت ١۵ روز در شفاخانه تحت درمان قرار می گیرند و سپس به مرکز احیای امید انتقال داده می شوند که در کنار مداوا، برای معتادان حرفه های مختلفی مانند نجاری، ترمیم موتر و خیاطی آموزش داده خواهد شد.

وی افزود: هر معتاد به مدت ۳ ماه در این مرکز نگهداری می شود و تحت آموزش قرار می گیرند و پس از آن تلاش صورت می گیرد تا شغلی برای آنان فراهم شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *