• انتشار: ۳ ثور ۱۳۹۷
  • ساعت: ۷:۳۳ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 16433
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=16433

جدول زمان‌بندی انتخابات اعلام شد

بربنیاد جدول زمان‌بندی، از روز پنجم تا روز بیست و دوم ماه جوزا، برای ثبت نام‌های نامزدان، تعیین شده است و در روز بیست و سوم ماه اسد فهرست نام‌های رأی دهنده‌گان پخش خواهد شد.

کمیسیون مستقل انتخابات، جدول زمان‌بندی انتخابات مجلس نماینده‌گان و شوراهای ولسوالی‌ها را اعلام کرد.

بربنیاد جدول زمان‌بندی، از روز پنجم تا روز بیست و دوم ماه جوزا، برای ثبت نام‌های نامزدان، تعیین شده است و در روز بیست و سوم ماه اسد فهرست نام‌های رأی دهنده‌گان پخش خواهد شد.

به روز دوازدهم ماه اسد، فهرست نام‌های نامزدان اعلان خواهد شد و نیز شش تا بیست و پنجم ماه میزان نیز برای مبارزات انتخاباتی نامزدان تعیین شده است.

اعضای کمیسیون مستقل انتخابات، می‌گویند که تاریخ‎های این جدول به گونۀ حساب شده تعیین شده اند و تنها احتمال دارد زمان ثبت نام‎های رأی دهنده‌گان تمدید شود.

عبدالبدیع صیاد، رییس کمیسیون مستقل انتخابات روز یک شنبه در یک نشست خبری  در کابل، گفت که انتخابات گذشته اعتبار مردم را در برابر این کمیسیون سخت صدمه زده است و این کمیسیون برای به دست آوردن اعتماد مردم هرکاری که لازم باشد انجام خواهد داد: «به هیچ نهادی اجازه داده نخواهد شد که در انتخابات مداخله نماید از حکومت، نهادهای سیاسی و زورمندان می‎خواهیم در امور انتخابات مداخله نکنند.»

این را هم بخوانید:  هند و پاکستان بار دیگر اهدافی را در خاک یکدیگر مورد حمله موشکی قرار دادند

کمیسیون مستقل انتخابات می‌گوید که در هشت روز گذشته، بیش تر از ۲۳۰هزار تن که بیشتر از پنجاه هزار تن آنان زنان استند تا کنون در مرکزهای ثبت نام‌های رأی دهنده‌گان ثبت نام کرده اند.

وسیمه بادغیسی، معاون عملیاتی کمیسیون مستقل انتخابات اظهار داشت: «کمیسیون، راه‌های دیگری را نیز برای آگاهی دادن به مردم در نظر گرفته و برای افزایش ثبت نام‌های رأی دهنده‌گان گزینه‌های دیگری را نیز پیش کش خواهد کرد.»

عبدالبدیع صیاد نیز گفت: «این درست است که انتخابات گذشته اعتماد کمیسیون را لطمه زد، اما ما کوشش نهای یرا برای به دست آوردن اعتماد مردم خواهیم کرد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *