• انتشار: ۱۴ دلو ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۲:۰۷ ب.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 860
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=860

جاغوری ولایت شود، وگرنه دست به نافرمانی مدنی می‌زنیم

باشندگان جاغوری خاطرنشان ساختند که در صورتیکه حکومت به خواسته‌های آنان تن ندهد، دست به نافرمانی مدنی خواهند زد.

شماری از باشندگان ولسوالی جاغوری ولایت غزنی تحت عنوان(ستاد مردمی حمایت از ولایت شدن جاغوری) امروز طی نشستی در کابل خواهان ولایت شدن این ولسوالی شدند.

در قطعنامه‌ این ستاد آمده است: ما مردم جاغوری طرح پیشنهادی معاونیت دوم ریاست جمهوری و ریاست اجراییه مبنی بر تقسیم ولسوالی جاغوری به سه ولسوالی را قبول نداریم و با استناد به قانون اساسی و یافته‌های هیات اعزامی حکومت پیشین، خواهان ولایت شدن جاغوری هستیم.

بر اساس این قطعنامه: ولسوالی جاغوری برمبنای ماده ۱۳۶ قانون اساسی، شرایط لازم ولایت شدن را دارا می‌باشد؛ بنابراین حکومت وحدت ملی باید به اجرای قانون پرداخته و به خواست‌های مشروع و قانونی مردم احترام بگذارد.

در این قطعنامه آمده است: ارتقاء ولسوالی جاغوری و مناطق اطراف آن به ولایت، از تعهدات انتخاباتی حکومت وحدت ملی به مردم این ولسوالی بوده و باید عملی شود.

بر اساس این قطعنامه، بر اساس حکم حامد کرزی رییس جمهور پیشین، وزارت امور داخله پیشنهادیه ولایت جدید التاسیس جاغوری و ولسوالی های اطراف آن را تهیه و جهت منظوری به مقام عالی ریاست جمهوری سپرده بود و ما از مقام ریاست جمهوری و ریاست اجرایی تقاضا داریم تا پیشنهادیه ولایت جدید التاسیس جاغوری را در دستور کار قرار داده و ولایت جاغوری و ولسوالی‌های متمم آن را منظور و اعلام نمایند.

در این قطعنامه نگاشته شده است: ولایت شدن جاغوری مطالبه برحق، قانونی و تاریخی مردم ما است و هیچ کسی بدون رای و نظر آحاد مردم جاغوری نمی تواند که درباره انقسام، تجزیه و تقسیم بندی آن تصمیم بگیرد.

همچنین باشندگان جاغوری خاطرنشان ساختند که در صورتیکه حکومت به خواسته‌های آنان تن ندهد، دست به نافرمانی مدنی خواهند زد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *