• انتشار: ۲۵ ثور ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۲:۴۰ ب.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 17494
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=17494

توافق کابل و اسلام آباد برای ایجاد ۶ کارگروه‌های مشترک

کابل و اسلام آباد برای ایجاد کارگروه‌های مشترک در بخش‌های امنیتی، نظامی، مدیریت مرزی، تجارت، مهاجرت، دیپلماتیک و سیاسی توافق کرده‌اند.

کابل و اسلام آباد برای ایجاد کارگروه‌های مشترک در بخش‌های امنیتی، نظامی، مدیریت مرزی، تجارت، مهاجرت، دیپلماتیک و سیاسی توافق کرده‌اند.

در اجلاس وزارت خارجه دو کشور «حکمت خلیل کرزی» معاون وزیر امور خارجه افغانستان سرپرستی هیأت سیاسی این کشور و «تهمینه جنجوعه» معاون وزیر امور خارجه پاکستان به نمایندگی از این کشور شرکت کردند.

در بیانیه مشترک وزارت امور خارجه دو کشور اعلام شد که کارگروه‌های مشترک تأثیر زیادی روی کسب منافع مردم دو کشور،مبارزه با تروریسم،برقراری امنیت و پیشرفت اقتصادی افغانستان و پاکستان دارد.

در حال حاضر افغانستان و پاکستان برای تشکیل ۶ کار گروه مشترک کاری به توافق رسیده‌اند و قرار است در تمام زمینه‌ها همکاری کنند.

گفتنی است قبل از این هم افغانستان و پاکستان برای ایجاد کارگروه‌های مشترک مذاکراتی انجام دادند اما توافق قطعی در این زمینه صورت نگرفت.

تلاش برای مذاکرات دوجانبه بین دو کشور بعد از سفر شاهد خاقان عباسی نخست وزیر و قمر جاوید باجواه فرمانده ارتش پاکستان به افغانستان آغاز شد.

با اینکه مذاکره بین پاکستان و افغانستان تا کنون نتایج عملی به دنبال نداشته اما دو کشور سعی دارند با اعتمادسازی بیشتر به توافقات دوجانبه عمل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *