• انتشار: ۵ دلو ۱۳۹۵
  • ساعت: ۹:۳۹ ق.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 576
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=576

تنها راه سرکوب گروه های تروریستی، هماهنگی کشورهای منطقه است

رئیس اجرایی دولت تصریح کرد که تنها راه مقابله با گروه های افراطی، هماهنگی کشورهای منطقه برای سرکوب تروریست ها است و علاوه بر آن، کشورهای جهان نیز باید در راستای مبارزه با این پدیده جهانی همکاری کنند.

رئیس اجرایی دولت تصریح کرد که تنها راه مقابله با گروه های افراطی، هماهنگی کشورهای منطقه برای سرکوب تروریست ها است و علاوه بر آن، کشورهای جهان نیز باید در راستای مبارزه با این پدیده جهانی همکاری کنند.

‌دفتر رسانه های رئیس اجرایی روز دوشنبه گزارش داد که «عبدالله عبدالله» در دیدار با «منپریت وهرا» سفیر هند در کابل در باره مسائل مهم و حاد افغانستان، منطقه و جهان گفت و گو کرد.

بر اساس این گزارش، بحران ناامنی و تاثیرات و پیامدهای آن در افغانستان و منطقه، تاکید بر تداوم حمایت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی از دولت و مردم افغانستان، فراهم سازی زمینه‌های رشد و توسعه و گسترش اجرای طرح های زیربنایی و ایجاد اشتغال، بخش اصلی این گفت و گوها را تشکیل می‌داد.

رئیس اجرایی دولت در این دیدار از هند به عنوان کشوری یاد کرد که در سال های گذشته مردم و دولت آن، صادقانه در کنار مردم و دولت افغانستان ایستادند و از آنان در عرصه های مختلف حمایت کردند، افزود: حمایت از دولت و مردم افغانستان در واقع به معنای حمایت از صلح و ثبات در منطقه و جهان است.

بر اساس این گزارش، سفیر هند در کابل نیز در این دیدار از شهامت و شجاعت نیروهای امنیتی افغان و صبر و شکیبایی مردم افغانستان در برابر افراط گرایان و گروه‌های تروریستی، تجلیل کرد و حمایت کشورش از دولت و مردم افغانستان را مورد تاکید قرار داد.

این گزارش حاکی است که سفیر هند همچنین از تلاش‌ رهبران حکومت وحدت ملی٬ به ویژه رئیس اجرایی دولت٬ برای ایجاد هماهنگی میان کشورهای منطقه در مبارزه قاطع و پایدار با تروریسم قدردانی کرد.

روابط افغانستان و هند پس از تشکیل دولت وحدت ملی گرم تر شده و «نرندرا مودی» صدر اعظم هند در مدت دو ساله تشکیل این دولت دو بار به کابل سفر کرده است.

هند در این مدت ساختمان جدید پارلمان افغانستان و سد سلما یا «دوستی هند و افغانستان» را در هرات با هزینه خود به بهره برداری رساند و در بخش نظامی نیز علاوه بر آموزش افسران افغان، ۴ بالگرد نظامی پیشرفته در اختیار نیروی هوائی افغانستان قرار داده است.

همزمان با گرم تر شدن روابط هند و افغانستان، روابط پاکستان به عنوان رقیب دیرینه هند با افغانستان، به تیرگی گراییده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *