• انتشار: ۲۲ سنبله ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۱:۳۴ ق.ظ
  • سرویس: امنیتی
  • کدخبر: 20679
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=20679

تلفات سنگین طالبان در بغلان

به نقل از قول اردوی ۲۰۹ شاهین، در حمله‌های هوایی، ۲۴ تن از افراد گروه طالبان کشته شده که در بین آنان، یک سرگروپ طالبان به نام خال‌محمد نیز شامل‌ میباشد

به گزارش برچی نیوز، مسئولان ارتش در شمال افغانستان از تلفات سنگین افراد گروه طالبان در حمله‌های هوایی هواپیماهای MD530 در ولایت بغلان خبر می‌دهند.

قول اردوی ۲۰۹ شاهین در شمال افغانستان در خبرنامه‌یی می‌گوید که روز گذشته نیروهای هوایی افغان با حمایت نیروهای حمایت قاطع، حمله‌های هوایی را در ولسوالی بغلان مرکزی راه‌اندازی کرده‌اند.

به نقل از خبرنامه، در حمله‌های هوایی، ۲۴ تن از افراد گروه طالبان کشته شده که در بین آنان، یک سرگروپ طالبان به نام خال‌محمد نیز شامل‌است.

خبرنامه افزوده که جسد ۳ تن از هراس‌افگنان با ۱۰ فیر مرمی هاوان، ۳ بوری مواد انفجاری، ۴ عدد ماین خودساز و یک فیر مرمی BM1 در میدان نبرد باقی مانده و ۱۰ دیگر شان زخمی شده‌اند.

و همچنین منبع می‌گوید، حوالی ساعت یک روز گذشته، به تعداد ۴ تن از افراد گروه طالبان در انفجار ماین خودشان در ولسوالی تاله‌وبرفک کشته شده‌اند.

به گفته خامه پرس،  مسؤولان از افراد طالبان به نام‌های عیسی‌خان، شیر احمد و ضیاءالحق یاد کرده و به اساس اطلاعات به دست آمده، این روی‌داد زمانی  اتفاق افتاده که آنان مصروف ساخت میان کنار جاده‌یی بودند.

این را هم بخوانید:  حضور علنی طالبان در «ولایت فراه»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *