• انتشار: ۱ قوس ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱:۵۴ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 1
  • کدخبر: 9906
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=9906

تقویت مواضع داعش در افغانستان

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل از افزایش تعداد شبه‌نظامیان و تقویت مواضع سازمان‌های تروریستی در افغانستان ابراز نگرانی کرد.

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل از افزایش تعداد شبه‌نظامیان و تقویت مواضع سازمان‌های تروریستی در افغانستان ابراز نگرانی کرد.

واسیلی نبنزیا نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در مجمع عمومی این سازمان در سخنانی از افزایش و تقویت مواضع داعش در افغانستان ابراز نگرانی کرد.

وی گفت: داعش مواضع خود را در افغانستان تقویت کرده به طوری که تعداد شبه نظامیان این سازمان تروریستی به ۱۰ هزار نفر رسیده است.

نبنزیا ادامه داد: تکمیل نیروی انسانی سازمان مذکور عمدتا از طریق انتقال نیروهای خارجی که در درگیری‌های سوریه و عراق تجربه کسب کردند، صورت گرفته است.

وی افزود: ایجاد عملیات روانی جهت متهم سازی روسیه به حمایت، تأمین مالی و عرضه اسلحه به گروه طالبان غیر قابل قبول می‌باشد.

این مقام روس گفت: روسیه کشوری است که به طور مداوم و سیستماتیک از گروه بندی مجدد طالبان به یک سازمان تروریستی پشتیبانی می کند.

دیپلمات روسی همچنین گفت: طالبان هنوز حدود نیمی از قلمرو افغانستان را کنترل و همچنان به اعمال اقدامات تروریستی ادامه و فعالیت‌های مخرب خود را بهبود می بخشد.

نماینده دائم روسیه در ادامه به افزایش چشمگیر تولید مواد مخدر اشاره کرده و گفت: بر اساس آخرین گزارش سازمان ملل در امور مواد مخدر و جرایم سازمان یافته کشت مخدرات طی سال جاری ۶۰ درصد و تولید تریاک حدود ۲ برابر افزایش یافته که این شاخص ۷ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور را تشکیل می‌دهد.

وی همچنین تأکید کرد: فروش مواد مخدر ۳۵ تا ۴۰ درصد از درآمد تروریست‌ها را تشکیل می‌دهد.

نماینده روسیه در سازمان ملل با اشاره به بررسی وضعیت افغانستان و تصویب قطعنامه‌ای در زمینه جستجوی راه‌حل برای بحران این کشور توسط مجمع عمومی سازمان ملل گفت: با تصویب این قطعنامه ما امیدواریم که تا آماده شدن طرح بعدی گزارش‌های مفصل و کاملی در زمنیه مبارزه ۱۶ ساله با تروریسم و قاچاق مواد مخدر و دلایل گسترش بی‌سابقه کشت خشخاش و قاچاق مشتقات آن که سازمان‌های تروریستی از آن سود می‌برند را مشاهده کنیم.

وی در پایان گفت: روسیه به طور فعال و مستمر از تلاش‌های مردم افغانستان برای دستیابی به صلح و ثبات پایدار در این کشور حمایت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *