• انتشار: ۹ ثور ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱:۵۹ ب.ظ
  • سرویس: x تیتر دو
  • کدخبر: 2469
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=2469
گلبدین حکمتیار:

تقسیم قدرت در ائتلاف‌ها راه حل نیست/ به رهبری تحمیلی نقطه پایان گذاشته شود

گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی، در نخستین سخنرانی خود در لغمان تاکید کرد که وی و هوادارانش گذشته را فراموش کرده اند و با پیام صلح برگشته اند.

آقای حکمتیار که امروز شنبه (۹ ثور) پس از سال ها به طور علنی در جمعی از هواداران و خبرنگاران در لغمان سخنرانی می کرد، گفت، باید رقابت های منفی کنار گذاشته شود.

وی تصریح نمود:” فضایی را ایجاد کنیم که همه‌ی افغان‌ها با حقوق مساوی، بدون ترس از یکدیگر، زیر بیرق اسلام و به گونه‌ عادلانه زندگی کنیم”.

رهبر حزب اسلامی همچنان تاکید کرد که افغانستان در شرایط فعلی به یک حکومت قوی مرکزی ضرورت دارد.

آقای حکمتیار تصریح نمود:” شرکت سهامی و تقسیم قدرت راه حل نیست و انتقال قدرت باید با تصمیم ملت افغانستان صورت بگیرد”.

وی گفت:”ما باید به رهبریت تحمیلی نقطه‌ی پایان بگذاریم و باید رهبران منتخب داشته باشیم”.

رهبر حزب اسلامی از طالبان خواست تا با پروسه صلح یکجا شوند. وی گفت:” : هیچ کسی نمی‌تواند با زور بر افغانستان حکمروایی کند”.

حکمتیار بیان داشت:” ما عاملان قتل عام مردم را به سزای اعمال شان می رسانیم؛ هر کسی در برابر دین می جنگد دشمن مردم افغانستان است”.

رهبر حزب اسلامی با بیان این که روند صلح افغانستان، دشمنان داخلی و خارجی دارد افزود:” ما یک افغانستان آزاد و مستقل می خواهیم و باید همه مردم افغانستان در کاروان صلح یکجا شوند”.

وی گفت:”زمانی که جهاد نیاز بود جهاد کردیم و اکنون زمان صلح است؛ مبارزه می کنیم تا صلح را در افغانستان تامین کنیم؛ ما آوردن صلح را از لغمان آغاز می کنیم”.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *