• انتشار: ۲۷ سنبله ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱:۴۷ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 20827
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=20827

تقابل حکومت با احزاب، بی‌ثباتی در افغانستان را بیشتر خواهد کرد

احمد ضیا مسعود یکی از اعضای ایتلاف بزرگ ملی به دولت هشدار می‌دهد که تقابل حکومت با احزاب، افغانستان را با بحران مواجه می کند.

احمد ضیا مسعود یکی از اعضای ایتلاف بزرگ ملی به دولت هشدار می‌دهد که تقابل حکومت با احزاب، افغانستان را با بحران مواجه می کند.

او امروز در یک نشست خبری در کابل گفت که ادبیات ایتلاف بزرگ ملی، ادبیات جنگ نیست و خواست ما برگزاری انتخابات شفاف و آمدن اصلاحات در کمیسیون‌های انتخاباتی می‌باشد.

آقای مسعود گفت که دولت تا هنوز به خواست‌های آنان توجه نکرده و تاکید کرد که حکومت تنها گزینه‌یی را که پیشرو دارد، برگزاری انتخابات شفاف است.

وی می گوید که به تعویق افتادن انتخابات بهتر از آن است که ما یک انتخابات شفاف و عادلانه در افغانستان نداشته‌باشیم.

مسعود تصریح کرد که هرچند در جامعه‌های دموکراتیک دولت علیه مردم از قوه قهریه استفاده نمی‌کند اما دولت افغانستان دست به چنین اقدامی زده است. او گفت که با وجود همه‌ قوت‌ها، دفترهای کمیسیون انتخابات را در تمام ولایت‌های خواهند بست تا به خواست‌های شان برسند.

وی به حکومت هشدار داد که اگر دولت انتخابات پارلمانی را بدون توجه به خواست‌های آنان برگزار نماید، بی ثباتی در افغانستان بیش‌تر از پیش افزایش خواهد یافت.

این عضو ایتلاف بزرگ ملی خواهان رهایی افرادی شدند که نیروهای امنیتی آنان در ولایت هرات دست‌گیر کرده و به زندان انتقال شان داده‌اند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *