• انتشار: ۲۱ عقرب ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۲:۰۳ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 1
  • کدخبر: 23462
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=23462

تظاهرات در مقابل ارگ ریاست جمهوری/مردم از حکومت امنیت میخواهند

شهروندان کابل از شب گذشته در مقابل ارگ ریاست جمهوری تجمع کرده و خواهان حمایت جدی و فوری حکومت و نیروهای امنیتی از ساکنان ولسوالی جاغوری، مالستان و ارزگان خاص در برابر حملات طالبان هستند.

به گزارش برچی نیوز؛ این تظاهرات از شب گذشته (یکشنبه، ۲۰ عقرب) شروع شده و تا هنوز ادامه دارد.

این شهروندان در مقابل ارگ ریاست‌ جمهوری با سر دادن شعار «حکومت حکومت، امنیت امنیت»، از رئیس‌جمهور می‌خواهند تا با جدیت حکم حمله قاطع نیروهای امنیتی بر مواضع طالبان را صادر کند.

گفته شده است که در این تظاهرات هزاران نفر حضور داشتند.

مردمان معترض خواهان اقدام فوری حکومت در مورد رسیدگی به اوضاع امنیتی مناطق مرکزی شده‌اند.

طالبان از چند روز قبل بر ولسوالی‌های جاغوری و مالستان در غزنی و ارزگان خاص در ولایت ارزگان حمله کردند که تعدادی از غیرنظامیان کشته شده و صدها خانواده از خانه‌های شان آواره شده‎اند.

جنرال مراد فرمانده گارنیزیون کابل با حضور در میان تظاهرات‌کنندگان گفت که رئیس‌جمهور می‌خواهد با آنها به صورت تلفنی صحبت کند و پیام خود را برساند.

اما تظاهرات‌کنندگان از صحبت تلفنی با رئیس‌جمهور خودداری کردند و گفتند که تنها خواهان صدور حکم از سوی ریاست‌جمهوری برای اقدام عملی و فوری در حمایت از مردم در برابر حملات طالبان هستند.

این را هم بخوانید:  سرور دانش: آزادی بیان بهترین سلاح برای مبارزه با فساد اداری است /سانسور سبب بی اعتمادی و هرج و مرج در جامعه می شود

در همین حال بعضی از نمایندگان ولایت غزنی در مجلس می‌گویند که جنگ میان نیروهای امنیتی و نیروهای خیزش مردمی با طالبان در این مناطق همچنان ادامه دارد.

در این بین نمایندگان مجلس هم خواهان اقدام فوری نیروهای امنیتی برای کمک به مردم شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *