• انتشار: ۲۵ حوت ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۲:۱۱ ب.ظ
  • سرویس: x تیتر یک
  • کدخبر: 1528
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=1528

تسلیت به فاضل سنچارکی

قبول کردن پُست و سمت در دولت فعلی افغانستان، مایه گذاشتن از آبرو و حیثیت است. در طول ۳ سال گذشته، کمتر کسی در دولت فعالیت کرد که در آخر از آبروی خود مایه نگذاشته باشد

طبق معمول، پس از انتصاب جناب «فاضل سنچارکی» به عنوان معاون امور نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ، برخی پُست او را تبریک گفتند که امر ناپسندی هم نبود اما این حقیر، خلاف جریان حرکت آب، به جناب سنچارکی تسلیت عرض می‌کنم. برای گفتن تسلیت به جناب ایشان، دلایلی نیز وجود دارد که به شرح ذیل خدمت دوستان عرض می‌کنم:
۱- اداره‌ای که اکنون بنام «دولت وحدت ملی در افغانستان» شناخته می‌شود، از بنیاد خراب است. وقتی آب از سرچشمه گل‌آلود باشد، تلاش برای شفاف کردن آب در پایین چشمه سودی ندارد. حتی اگر این کار توسط افرادی چون سنچارکی نیز انجام شود، آب در هاون کوبیدن است.
۲- قبول کردن پُست و سمت در دولت فعلی افغانستان، مایه گذاشتن از آبرو و حیثیت است. در طول ۳ سال گذشته، کمتر کسی در دولت فعالیت کرد که در آخر از آبروی خود مایه نگذاشته باشد. حتی آنان که خوب بودند بازهم دود ناشی از آتش بی‌سروسامانی در دولت، چشم شان را اشک‌آلود کرد.
۳- پذیرفتن سمت در دولت فعلی افغانستان، از دو حال خارج نیست. یا متصدی امر، در صدد بهبود امور برمی‌آید و کارها را اصلاح می‌کند و یا هم در برابر نابسامانی‌ها سکوت را برمی‌گزیند. با توجه به وضعیت وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در ۱۵ سال گذشته و به طور اخص در ۳ سال اخیر، بهبود امور در این وزارتخانه، متصور نیست. اگر قرار بود این وزارتخانه اصلاح شود، «عبدالباری جهانی» وزیر مستعفای آن که از جنس دولت هم بود، آن را بهبود می‌بخشید. راه دوم، همانا سکوت است که سنچارکی نیز ناگزیر است سکوت اختیار کند. این که به جناب ایشان تسلیت گفتم، عمدتاً به خاطر همین نکته است. سنچارکی به عنوان معاون امور نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان، مجبور است در برابر ده‌ها نارسایی از جمله ابتذال که در تاروپود برخی رسانه‌ها ریشه دوانده، سکوت کند. سکوت سنچارکی در برابر فلان تلویزیون و فلان برنامه مبتذل، تایید او برای ادامه فعالیت همان تلویزیون و همان برنامه است چون کاری از دست او ساخته نیست. این را در آخر اضافه کنم که وظیفه معاون امور نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ، نظارت بر نشرات و مطبوعات است. الان که به سایت این وزارت مراجعه کردم، نظارت بر تلویزیون‌ها در زیر مجموعه امور مطبوعات تعریف شده است.

محمد مرادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *