• انتشار: ۲ سرطان ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۲:۲۳ ب.ظ
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 18700
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=18700

ترامپ: کوریای شمالی همچنان یک تهدید اتمی است/تحریم ها پابرجاست

رئیس جمهور امریکا گفته است که با وجود موفقیت آمیز بودن نشست با رهبری کوریای شمالی، این کشور همچنان یک تهدید اتمی محسوب می‌شود.

رئیس جمهور امریکا گفته است که با وجود موفقیت آمیز بودن نشست با رهبری کوریای شمالی، این کشور همچنان یک تهدید اتمی محسوب می‌شود.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا پس از بازگشت به واشنگتن و مطرح کردن این مساله که نشست با کیم جونگ اون، رهبر کوریای شمالی بسیار موفقیت آمیز بوده، در توئیتی نوشت:‌ دیگر هیچ تهدید اتمی از جانب کوریای شمالی وجود ندارد. امشب خوب بخوابید!

اما ترامپ حالا اعلام کرده که کوریای شمالی همچنان یک تهدید اتمی محسوب می‌شود.

وی در اعلامیه ارسالی خود به کنگره که روز جمعه صورت گرفت، موضعی متفاوت به خود گرفت و به این مساله اشاره کرد که چرا دولت امریکا باید تحریم های سخت اقتصادی خود را که در دوران جورج بوش پسر،‌ رئیس جمهور سابق امریکا اعمال شده، همچنان حفظ کند.

در این بیانیه آمده است: موجودیت و خطر گسترش تسلیحات اتمی در شبه جزیره کوریا و اقدامات و سیاست‌های دولت کوریای شمالی همچنان تهدیدی غیرمعمول و فوق العاده برای امنیت ملی ما، سیاست خارجی و اقتصاد ایالات متحده محسوب می‌شود. من برای یکسال دیگر وضعیت اضطراری ملی را در ارتباط با کوریای شمالی تمدید می‌کنم. خطر تولید و تکثیر مواد با قابلیت ساخت تسلیحات هسته‌ای در شبه جزیره کوریا و اقدامات و سیاست‌های دولت کوریای شمالی همچنان تهدیدی علیه امنیت، سیاست خارجی و اقتصاد امریکا است.

همچنین رئیس جمهور امریکا تصمیم گرفته است تحریم‌های اقتصادی علیه کوریای شمالی را برای مدت یک سال تمدید کند. این تحریم‌ها شامل مسدود کردن دارایی‌های دولت و مقام‌های کوریای شمالی در امریکا و ممنوع کردن امریکایی‌ها از مالکیت کشتی‌های متعلق به کوریای شمالی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *