• انتشار: ۲۶ میزان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۰:۵۷ ق.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 8865
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=8865

ترامپ برنامه‌ای برای حل و فصل سیاسی بحران افغانستان ندارد

سناتور ارشد جمهوریخواه امریکا گفت: باید بدانیم که چه زمانی دونالد ترامپ برنامه‌ای را برای حل و فصل سیاسی بحران افغانستان از جمله مذاکره با طالبان اعلام خواهد کرد.

سناتور ارشد جمهوریخواه امریکا گفت: باید بدانیم که چه زمانی دونالد ترامپ برنامه‌ای را برای حل و فصل سیاسی بحران افغانستان از جمله مذاکره با طالبان اعلام خواهد کرد.

جان مک کین رئیس کمیته نیروهای مسلح سنای امریکا اعلام کرد که دونالد ترامپ جزئیات استراتژی جدید واشنگتن در افغانستان را با این کمیته در میان نگذاشته است.

وی هشدار داد: تا زمانی که جزئیات استراتژی جدید واشنگتن به مجلس سنا ارائه نشود، این کمیته مانع کسب رای اعتماد مقامات پیشنهادی پنتاگون در مجلس سنا خواهد شد.

این سناتور ارشد امریکایی گفت: کمیته نیروهای مسلح سنای امریکا برای تجهیز و حمایت از نظامیان امریکایی در افغانستان باید به اطلاعاتی درباره استراتژی جدید واشنگتن در افغانستان دسترسی داشته باشد.

وی با انتقاد از استراتژی جدید واشنگتن تصریح کرد: چطور ممکن است که افزایش متوسط نیروهای نظامی امریکا بن‌بست امنیتی را بشکند در حالی که ده‌ها هزار نیروهای نظامی امریکا در گذشته قادر به شکست آن نبوده‌اند.

مک کین گفت: ما باید بدانیم که دونالد ترامپ چه زمانی برنامه حل و فصل سیاسی جنگ در افغانستان را که گروه طالبان نیز شامل آن شود، اعلام خواهد کرد.

این سناتور ارشد جمهوریخواه اظهار داشت: تبادل اطلاعات بین سنا و دولت در دوران اوباما به مراتب بهتر از دولت فعلی امریکا بوده است.

این در حالی است که در استراتژی جدید واشنگتن جدول زمانی مشخصی برای حضور نظامیان امریکایی در افغانستان و تعداد این نیروها مشخص نشده است، زیرا ترامپ تعداد و مدت زمان حضور نظامیان امریکایی را وابسته به شرایط افغانستان اعلام کرده بود.

مک کین پیش از این خواستار افزایش نظامیان امریکایی در افغانستان شده بود.

وی تاکید کرده بود که نیروهای امریکایی در افغانستان باید اختیارات ویژه داشته باشند تا بتوانند دشمنان امریکا در افغانستان را شکست دهند.

با این حال بسیاری از کارشناسان افغان معتقدند که در استراتژی جدید واشنگتن بیشتر بر تشدید آتش جنگ تکیه شده و مذاکرات و حل و فصل سیاسی بحران افغانستان در این استراتژی جایی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *