• انتشار: ۲۴ جدی ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱:۰۸ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 25974
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=25974

ترامپ: اقتصاد ترکیه را نابود میکنم/اردوغان: به شراکتمان احترام بگذار

تنش میان آمریکا و ترکیه شدت گرفت:دونالد ترامپ ترکیه را تهدید کرد که اگر به گروه‌های کُرد سوریه حمله کند، واشنگتن اقتصادش را نابود می‌کند.

دونالد ترامپ ترکیه را تهدید کرد که اگر به گروه‌های کُرد سوریه حمله کنید،اقتصادتان را نابود می‌کنم.

دونالد ترامپ در توئیتر خود نوشت: آنکارا اگر کُردهای شمال سوریه را بزند،اقتصادش را نابود خواهیم کرد. یک منطقه ۲۰ مایلی ایجاد میکنیم و از کردها هم میخواهیم دست از تحریک ترکیه بردارند.

رئیس جمهور آمریکا گفت: خروج به تأخیر افتاده (نیروهای آمریکایی) را در حالی شروع میکنیم که فقط قلمرویی کوچکی از داعش باقی مانده است.ما به شدت آنها از هر سو مورد هدف قرار می دهیم.

وی تصریح کرد؛ما از این سیاستهای خود بهره برده ایم و اکنون زمان آن رسیده تا سربازان به خانه بازگردند. به این جنگ بی پایان خاتمه دهید.

این در حالیست بعد از اینکه دونالد ترامپ ترکیه را تهدید به نابودی اقتصادش کرد، رئیس جمهور ترکیه «رجب طیب اردوغان» هم واکنش نشان داد و گفت: از آمریکا انتظار داریم به ”شراکت استراتژیک“مان احترام بگذارد.

همچنین ترکیه اعلام کرده که ما برای سامان دادن به ناامنی های شمال سوریه و مقابله با گروهای کُرد سوری از جمله گروه (ی.پ.گ) در شهر منبع در شمال سوریه حمله خواهیم کرد.

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه گفت: (کردهای سوریه را نباید با افراد مسلح کُرد مقایسه کرد. چرا که این اشتباه بزرگی است.)

ترکیه تقریباً ۲ هزار کیلومتر از خاک سوریه از جمله شهر عفرین را به اشغال خود درآورد.

قابل ذکر است که چندی پیش رجب طیب اردوغان حاضر به دیدار با جان بولتون (مشاور امنیت ملی امریکا) نشد و گفت با کسی که از تروریست ها (اسرائیل) حمایت و جانبداری کند دیدار و گفتگو نمی کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *